Ombre Ruj Nasıl Sürülür

Ombre Ruj Nasıl Sürülür

Ombre uygulaması bayanlar tarafından çok sevilen bir uygulamadır. İki renk uygulaması olarak da bilinen ombre, açıktan koyuya ya da koyudan açığa doğru yapılan renk geçişleridir. Ombre ruj uygulaması göze hoş görünür. Aynı zamanda ince dudak yapısı olan bayanların dudaklarını dolgun gösterecek bir makyaj hilesidir. Ombre ruj nasıl sürülür diye merak ediyorsanız size bunun için 3 basit yöntem tarif edeceğiz. Bunlardan istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Ombre Ruj Nasıl Sürülür

ombre-ruj-sürmek
ombre-ruj-sürmek

Daha çok saç renklerinde karşımıza çıkan ombre uygulaması, popülerliğini uzun süre sürünce dudak renklerinde de karşımıza çıkmaya başladı. Dudak ombresi gece makyajlarında uygulanabileceği gibi günlük makyajlarda da uygulanabilir. İki renkli ruj sürümü olarak da değerlendirilebilen bu uygulamada dudaklara uygulanan renkler ve bu renklerin makyajın geneli ile uyumu önemlidir. Bu küçük noktalara dikkat ederek aşağıda vereceğimiz üç teknikten birisini uygulayabilir, harika dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Kalemi ile Ombre Ruj Yapımı

"<yoastmark

Ombre ruj sürmene teknikleri arasında en basit olan yöntemdir. Bunu uygulamak için gereken malzemeler; bir dudak kalemi ve bir tane de parlatıcıdır. Dudağınızın dış kısımlarına normal bir şekilde dudak kalemini sürdükten sonra, iç kısımlara doğru daha hafif olarak sürün. Daha sonra parmağınızla dıştan iç kısımlara doğru dudak kaleminin dağılmasını sağlayın ve en son parlatıcınızı sürerek ombre ruj sürme işlemini tamamlayın. İşte hepsi bu kadar aynaya bakın, ne kadar doğal ve güzel durduğunu kendi gözlerinizle görün.

Dudak Fırçası Yardımı ile Ombre Ruj Yapımı

"<yoastmark

Bu yöntemi uygulamak için gerekenler; aynı tonlarda biri açık diğeri koyu renk olan 2 tane ruj, dudak fırçası ve parlatıcı. İşe ilk olarak dudaklarınızın dış kısmına koyu renkli ruju sürerek başlayın. İç kısımlara da açık renkli ruju sürün. Sonra dudak fırçası ile hafifçe dağıtarak daha doğal görünmesini sağlayın. En son parlatıcı sürerek ombre ruj uygulamasını tamamlayın.

Kapatıcı ile Ombre Ruj Yapımı

dudak-ombresi
dudak-ombresi

Son yöntemimiz için gerekenler sadece bir tane kapatıcı ve bir de parlatıcı. Kapatıcıyı dudaklarınızın orta kısmına sürün ve sonra da parmağınız yardımıyla dağıtın. Parlatıcıyı da sürdükten sonra aynaya bakıp ombre rujunuzun nasıl göründüğüne kendiniz karar verin.

Size anlattığımız bu ombre ruj sürme yöntemlerinden herhangi birini uygulayarak, dakikalar içerisinde doğal ve etkileyici görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Simli Oje Nasıl Sürülür yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir