Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Eldeki sarımsak kokusu nasıl çıkar? sorusunun cevabı mutfakta yemek yapanlar için oldukça önemlidir. Sarımsak hem sağlık deposu olduğundan hem de yemeklere farklı bir lezzet kattığı için birçok yemekte kullanılmaktadır. Sarımsak yediğimiz zaman nasıl rahatsızlık veren bir ağız kokusu oluşuyorsa yemekte kullanmak için sarımsak soyup bunu doğrarken de ellerimize kokusu siner. Bildiğiniz gibi sarımsak kokusu öyle kolay kolay geçen bir koku değildir. Bu yazımızda vereceğimiz pratik bilgiler sayesinde siz de artık ellerinizdeki sarımsak kokusundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Sarımsak kokusunu gidermekle vakit harcamak yerine baştan tedbirinizi alın. Bunun için ellerinize lateks eldiven takabilirsiniz. Bu şekilde sarımsak soyarken ya da doğrarken ellerinizde koku oluşmayacağı için sonradan kokuyu gidermekle uğraşmanıza gerek kalmayacak. Bu tedbiri almadınız ve elleriniz sarımsak mı koktu? bunun da elbet bir çözümü var. Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerden istediğinizi deneyebilirsiniz.

Karbonat ile Eldeki Sarımsak Kokusunu Gidermek

Sarımsak ile işiniz bittikten sonra ellerinizi karbonat ile ovarak sarımsak kokusundan kurtulmanız mümkün. Bunun yanı sıra karbonat gibi tuz ve limon da eldeki sarımsak kokusunu gidermekte etkilidir. Mutfağınızda bunlardan hangisi varsa onu kullanabilirsiniz. Bu ürünleri elinizde yara varsa kullanmamanız gerekiyor.

Eldeki Sarımsak Kokusunu Gidermek için Çelik Sabun

Eldeki tüm kokuları gidermeye yardımcı olan çelik sabun eldeki sarımsak kokusu için de oldukça etkilidir. Bununla elinizi yıkayarak kokudan kurtulmanız mümkün. Her evde çelik sabun olmayabilir. Böyle bir durumda elinizi yıkamak için çelik kaşık da kullanabilirsiniz.

Diş Macunu ile Eldeki Sarımsak Kokusundan Kurtulmak

Kokusu güzel bir diş macunu da elinize sinen sarımsak kokusunu bastırmanıza yardımcı olur. Bunun için tek yapmanız gereken bir miktar diş macunu ile ellerinizi güzelce ovalamak.

Kahve Telvesi ile Eldeki Sarımsak Kokusunu Çıkarmak

İçtiğiniz kahvenin telvesi ile ellerinizi ovalayarak yıkamak da sarımsak kokusunu gidermek için uygulanan yöntemlerden birisidir.

Bu yazımızda eldeki sarımsak kokusunu çıkarmak için uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri sizlerle paylaştık. Bu yöntemleri öğrendikten sonra artık sarımsak soymak ve doğramak size eskisi kadar zor gelmeyecektir.

Yazımızı beğendiyseniz Ocak Temizliği Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.