Kelebek Kanepe Yapımı

Kelebek-Kanepe-Yapımı

Kelebek kanepe yapımı sayesinde ailenize ve sevdiklerinize çok güzel atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Günümüzde yemeklerin ve diğer ikramlıkların lezzeti kadar görünümü de önemlidir. Özel davetlerin olmazsa olmazlarından olan kanepe ise görselliğine en çok önem verilen ikramlıklar arasındadır. Bugün sizlere kısa sürede hazırlayabileceğiniz çok güzel ve enfes kanepe tarifi veriyoruz. Kelebek kanepeyi özel davetlerin dışında kahvaltıda yemek için de hazırlayabilirsiniz. Kolay aperatif tarifi arayanlar için kelebek kanepe yapımı ve malzeme listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kelebek Kanepe Nasıl Yapılır

Kelebek Kanepe Malzemeleri

  • Kepekli ekmek
  • Beyaz ekmek
  • Zeytin ezmesi
  • Krem peynir
  • Fıstık ezmesi
  • Kahvaltılık sos
  • Kelebek şeklinde kalıp

Not: Kanepelerin tatlı olmasını isterseniz aralarına sarelle, reçel, bal gibi tatlı gıdalar da sürebilirsiniz.

Kelebek Kanepe Yapımı

Dilimlenen beyaz ve kepekli ekmeklere kalıp yardımı ile kelebek şekli verin. Daha sonra bunların aralarına zeytin ezmesi, krem peynir, fıstık ezmesi ve kahvaltılık sos sürün ve üst üste kapatın. Sonradan içindeki malzemenin taşmaması için araya çok fazla sürmeyin, bıçak ile ince bir tabaka halinde sürerseniz bunları kapattığınızda aradan akmayacaktır. Dilerseniz kelebeklerin hepsinin arasına tek malzeme sürebilir ya da çeşitlilik olsun diye bizim yaptığımız gibi her birine ayrı malzeme sürebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Hazırladığınız aperatifleri servis tabağına sıraladıktan sonra hemen ikram edebilirsiniz, afiyet olsun. İsteyenler bir beyaz ekmekten yapılan kelebekle kepekli ekmekten olan kelebeği üst üste koyarak, kanepelerin altını ve üstünü farklı renkte yapabilirler. Kelebek kanepeleri kahvaltıda tüketecekseniz, aralarına kızartmış olduğunuz sucuk ve kaşar peynirini koyarak minik tostlar şeklinde de yapabilirsiniz. Bu pratik tarifimiz çocukları kahvaltı yapmayı sevmeyen annelerin de işini kolaylaştıracaktır. Onlara içine sevdiği kahvaltılıklardan sürdüğünüz kanepelere çocuklar kolay kolay hayır diyemez.

Kelebek kanepe bir çok farklı şekilde hazırlayabileceğiniz bir aperatif olması bakımından son derece avantajlıdır. Bunların yapımı için kurabiyelere şekil verdiğiniz kalıpları kullanabilirsiniz. Biz sizlere örnek olarak kelebek kanepe yaptık, siz kalpli ya da başka şekilli kalıpları kullanarak daha değişik görünümlü kanepeler yapabilirsiniz. Çay saatleriniz için kelebek kanepeleri kek kullanarak hazırlayabilir ve bu şekilde misafirlerinize farklı lezzetler tattırabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Limonlu Lokum Tarifi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir