Paletten Neler Yapılır

Paletten Neler Yapılır

İnşaatlarda ya da büyük iş merkezlerinde kullanılan tahta paletler, kendin yap projelerinde de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Evin farklı alanlarında değişik görevlerde kullanılan bu paletleri değerlendirmek son derece kolay. Bu yazımızda sizlerle paletten neler yapılır sorusunun cevabını paylaştık. Sizleri daha fazla bekletmeden detaylara ve örneklere geçmek istiyoruz.

Paletten Neler Yapılır

Kullanılmayan tahta paletleri değerlendirip evinizde ihtiyacınız olan bir eşya haline getirebilirsiniz. Bunun için basit bir kaç işlem yapmanız ve hayal gücünüzü kullanmanız yeterli. Şimdi hayal gücünüz ve paletler ile neler yapabileceğinize kısaca göz atalım…

Paletten Çekmeceli Orta Sehpa

Palet ile çekmeceli orta sehpa yapabilir, eviniz için hem dekoratif hem kullanışlı bir eşya ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız orta sehpayı kullanacağınız odanın dekorasyon rengine boyayıp uyumlu halet getirerek kullanabilirsiniz.

Paletten Orta Sehpa

Paletten orta sehpa yapımı palet ile en fazla yapılan çalışmalardan birisidir. Palet yüzeyi zımparalanıp verniklendikten sonra hemen sehpanın hazır olduğu bu çalışmada sehpa ayaklarına tekerlek takılıp bir yerden başka bir yere taşınmasında kolaylık sağlanabilir. Ayrıca oda dekorasyonu ile uyumlu olması için sehpa yüzeyi boyanabilir, değişik desenler ile desenlendirilebilir.

Paletten Köşe Takımı

Birden fazla palet kullanarak hoş bir köşe takımı hazırlamak mümkün. Bunun için iki ya da üç adet palet ile arkalı koltuk yapıp 90 derece açı ile tekli bir palet eklenerek yan tarafını oluşturmak yeterli. Paletlerin üzerine istediğiniz renkten minderler koyup köşe takımını tamamlayabilirsiniz. Köşe takımına ek olarak yine basit bir şekilde orta sehpa hazırlayıp sadece paletler ile çok hoş bir takıma sahip olabilirsiniz.

 

Paletten Salıncak

Bir palet ve sağlam halat ya da zincirler kullanarak hoş bir salıncak yapmaya ne dersiniz. Paletler ile hem kullanışlı, hem ekonomik bir bahçe salıncağı hazırlamak son derece kolay. Aşağıdaki resime benzer şekilde siz de hoş bir salıncak hazırlayabilirsiniz.

Paletten Yatak

Yatak odanız için paletler ile hoş bir yatak hazırlayabilirsiniz. Kullanışlı ve rahat bir yatak hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler, bir adet palet ve isteğinize göre sertlikte bir adet yatak minderi…

Paletten Şezlong

Yazık güneşlenirken kullanılan şezlonglardan paletler ile de hazırlamak mümkün. Sadece bir adet palet ile hazırlayabileceğiniz bu şezlogları yaz boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Palet ile hazırlanan ev eşyaları örneklerinden bazıları bu şekildeydi. Siz de hayal gücünüzü kullanarak bu eşyalardan hazırlayıp kullanın, isterseniz sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Araba Lastiğinden Puf Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Benzer çalışmalar ya da farklı kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.