Çengelli-İğneden-Bileklik-Yapımı
Kendin Yap

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı

Çengelli iğneden bileklik yapımı  uygulayabileceği en kolay takı tasarımı çalışmalarından birisidir. Siz de rengarenk bileklik kullanmayı seviyorsanız, az bir maliyete çok şık bir takıya sahip olabilirsiniz. Kimsede olmayan farklı aksesuarlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız evde bileklik yapma fikri size cazip gelebilir. Dışarıdan alacağınız bir bilekliğe onlarca para harcamaktansa, bu tarz çalışmalarla aynı maliyete birçok bilekliğe sahip olabilirsiniz. Çengelli iğneden yapacağınız bileklik lastikli olacağı için kullanırken de rahat edersiniz. 

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İnce lastik
  • Makas
  • Farklı renkli küçük boncuklar
  • Küçük çengelli iğne

Yapılışı

Çengelli iğneden bileklik yapmanın püf noktası kullanılan malzemelerdir. Çengelli iğneler gibi kullanacağınız boncuklar da küçük boyutta olmalı. Bilekliği rahat kullanmak için ince olanlarından kullanın. İstediğiniz renkte iki ya da daha fazla çeşit olarak alacağınız boncuklardan, kendi tasarımınız olan bileklikleri dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay bileklik yapımı konusunu anlatmaya başlıyoruz.

  • Küçük boncukları teker teker çengelli iğnelere geçirin. İster her iğneye aynı renk, ister farklı renkte boncuk geçirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.
  • İnce lastikten makas yardımı ile 2 parça kesin.
  • Boncuk geçirdiğiniz çengelli iğneleri bu lastiklere takın.
  • Bu şekilde kolunuzun ölçüsüne göre devam edin.
  • Kolunuza göre ayarlamayı yaptıktan sonra, son taktığınız çengelli iğnenin içinden lastik uçlarını geçirin.
  • Lastiklerin uçlarına düğüm attıktan sonra boncuklu bileklik kullanıma hazır. Güle güle kullanın.

Bu çok kolay uygulama sayesinde farklı renkte birçok bileklik yapabilir, bunları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Görselliği bozmamak için attığınız düğümlerin görünmeyecek şekilde içte kalmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Çengelli-İğne-Bileklikleri
Çengelli-İğne-Bileklikleri
Çengelli-İğne-ile-Bileklik-Modeli
Çengelli-İğne-ile-Bileklik-Modeli
Çengelli-İğneden-Bileklik-
Çengelli-İğneden-Bileklik-
Çengelli-İğneden-Bileklik-Yapmak
Çengelli-İğneden-Bileklik-Yapmak

Çengelli iğneden bileklik nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Aşağıda sizlerle bu tarz yapılan örnekleri paylaşıyoruz. Siz de bunları inceleyerek kendinize çok şık iğneden bileklik yaparak, kendi tarzını ortaya koymanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Hobi Çubuğundan Bileklik Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi çalışmaları için de Youtube kanalımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir