Pringles Kutusundan Neler Yapılır

Pringles Kutusundan Neler Yapılır

Pringles kutusundan neler yapılır? başlığı altında sizlerle 5 tane ilham verici kendin yap projesi paylaşmak istiyoruz. Günümüzde cam, plastik ve teneke kapların içleri boşaldıktan sonra bunlar farklı şekilde değerlendirilmektedir. Bu tarz çalışmalar sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken birçok atık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Çocukların ve büyüklerin sevdiği cipslerin kutuları da bu malzemeler arasında bulunmaktadır. Uzun bir rulo şeklinde olan pringles cips kutusu aynı zamanda dayanıklı yapısı nedeni ile birçok kendin yap çalışmasına elverişli bir malzemedir. Elinizde boş pringles kutusu varsa aşağıdaki ilham veren projeleri inceleyebilirsiniz.

Pringles Kutusundan Neler Yapılır

Pringles Kutusundan Duvar Rafı Yapımı

pringles-kutusundan-duvar-rafı
pringles-kutusundan-duvar-rafı

Yediğiniz cipslerin kutularını biriktirerek çok amaçlı duvar rafı yapabilirsiniz. Bunun için önce pringles kutularının üzerini kaplamakla işe başlayın. Bu kutuları desenli kağıtlarla, ip ya da eva kağıdı gibi malzemelerle kaplayabilirsiniz. Kutuların hepsini kapladıktan sonra bunları duvara monte ederek istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Kalemlik Yapımı

pringles-kutusundan-kalemlik
pringles-kutusundan-kalemlik

Bu kutuları değerlendirmek için uygulayabileceğiniz en kolay kendin yap çalışmalarından birisi de kalemlik yapımıdır. Elinizdeki boş kutuları istediğiniz şekilde kapladıktan sonra bunları üst üste pramit şeklinde sıralayarak harika bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Eğer elinizde bir tane kutu varsa bunu da kaplayarak kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için bu kutuyu biraz kısaltabilirsiniz. Aşağıda pringles kutusundan kalemlik yapımı hakkında ilham alabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Pringles Kutusundan Mumluk Yapımı

pringles-kutusundan-mumluk
pringles-kutusundan-mumluk

Eski mumları eriterek bunları boş pringles kutusunun içine koyup daha sonra mum donduğunda bunu kutunun içinden çıkararak kullanın. Farklı renkte mumlarla yapacağınız bu uygulama sayesinde aşağıdaki gibi dekoratif bir mum yapabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Saklama Kabı Yapımı

pringles-kutusundan-spagetti-saklama-kabı
pringles-kutusundan-spagetti-saklama-kabı

Pringles kutusu kurabiye ve makarna gibi gıdaları saklamak için de uygun. Cips kutusunu boyayarak ya da farklı bir malzeme ile kaplayarak aşağıdaki gibi güzel bir saklama kabı yapabilirsiniz. Bu kutulardan birkaç tanesini bu şekilde süsleyerek saklama kabı yaparak mutfağınızın dekorunu da daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Pringles Kutusundan Vazo Yapımı

pringles-kutusundan-vazo
pringles-kutusundan-vazo

Pringles kutusunu boyayarak ya da kaplayarak oturma odasında kullanabileceğiniz çok şık bir vazo yapabilirsiniz. Elinizde artık yün ipler varsa bunları yapışkan ile bu kutunun üzerine sararak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız pringles kutusundan vazo yapımı çalışması size bu konuda ilham verir.

Bu yazımızda paylaştığımız örneklerden faydalanarak siz de evde pringles kutusu ile çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bir dekor ürününü kullanmak sizin için ayrı bir zevk olacak.

Yazımızı beğendiyseniz Konserve Kutusundan Mumluk Yapımı yazımıza da bakabilirsiniz. Farklı kendin yap çalışmaları içinse Youtube kanalımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir