Mono Diyet Beslenme Listeleri

Mono Diyet Besleme Listeleri

Mono diyet beslenme listeleri ile kısa sürede kilo vermek mümkün. Sadece tek bir besin grubu ile beslenerek kilo vermeyi amaçlayan bir diyettir. Dikkatli olunduğunda etkili bir şekilde kilo verilir. Hızlı bir şekilde kilo verdirdiği için avantajlı olan bu diyet doktor kontrolünde uygulanır. Tek taraflı bir beslenme düzeni olduğu için kişinin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamamasına neden olur. Buna bağlı olarak halsizlik, güçsüzlük gibi sorunlara neden olabilir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Mono Diyet Beslenme Listeleri

Mono diyet uygulamak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulayabilirsiniz. Her bir liste 3-7 gün boyunca uygulanır. Daha sonra kişinin normal bir beslenme düzenine dönmesi gerekir. 7 günden fazla sürede tek taraflı beslenme, kişinin sağlığında olumsuz etkilere neden olacaktır. Diyetler boyunca gün içinde bol miktarda su tüketilmesi gerekir. Bir çeşit detoks programı olarak da nitelendirilen bu beslenme listelerinde kahve ya da yeşil çay tüketimi olur. Ancak tüketeceğiniz içeceklerin içine şeker eklenmemesi önemli bir noktadır. Bir diğer önemli nokta ise kesinlikle saat 19:00 sonrasında hiç bir tüketilmemesidir.

Ekmek Diyeti

Çoğu diyet listesinde kesinlikle alınmaması gereken besinler arasında yer alan ekmeği tek başına bir beslenme programı olarak uyguladığınızda kilo verirsiniz. Ekmek ile mono diyet uygularken tam buğday ekmeği yenir. Günde en fazla 12 ince dilim ekmek tüketilmesi ve bu ekmeklerin sadece üzerine ince bir şekilde tereyağı sürülerek tüketilmesi gerekir. Diğer mono diyetlere göre biraz ağır olduğu için sadece 3 gün süre ile bu diyetin uygulanmasında fayda vardır.

Yoğurt Diyeti

Yoğurt ile mono diyet yapmak için her ana öğünde bir kase yoğurt tüketin. 7 gün süre ile uygulanabilecek bu diyet sırasında yeşil çay ve Türk kahvesini aşırıya kaçmadan tüketin. Böbrek rahatsızlığı olanlar ve kolesterol sahiplerinin uygulamaması gereken yoğurt diyetinde sade yoğurt tüketilmesi gerekir.

Çorba Diyeti

Düşük kalorili çorbalar ile uygulanan bu liste 7 gün boyunca uygulanmalıdır. Diyet boyunca aşırıya kaçmadan çorba tüketilmesi gerekir. Ayrıca ara öğünlerde üzüm ve muz hariç mevsim meyvelerinden tüketim olur. Diyet boyunca bol su tüketimi de göz ardı edilmemelidir.

Meyve-Sebze Diyeti

Ana öğünlerde yağsız sebze yemekleri, ara öğünlerde mevsim meyveleri tüketilmelidir. 7 gün boyunca meyve-sebze mono diyetini uygulayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Mono Diyet Nedir yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir