Tişörtten Omzu Açık Bluz Yapımı

Omzu açık bluz yapımı

Tişörtten omzu açık bluz yapımı kolay ve zevkli bir çalışmadır. Bildiğiniz gibi bu sezon omzu açık bluz trendi gündemde. Biz de bugün sizlerle tişörtten omzu açık bluz yapımı konusunu paylaşıyoruz. Bu basit çalışmayı yapmak için istediğiniz renk bir tişört seçmeniz ve diğer malzemeleri temin etmeniz yeterli. Giysi dolabınızda kullanmadığınız tişörtünüz varsa onu omzu açık şık bir bluz yaparak tekrar severek giyebilirsiniz. Kendin yap çalışmamızda bu konuya yer verirken kolay yapılan bir uygulama seçtik ki, isteyen herkes yapabilsin. Siz de kendi emeğinizle omzu açık bluz dikmek istiyorsanız bunun en kolay ve zevkli yolunu sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıda görseller eşliğinde düz bir tişörtü nasıl omzu açık bluza çevirebileceğinizi görebilirsiniz.

Tişörtten Omzu Açık Bluz Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra kısa süre içerisinde düz tişörtü çok şık bir omzu açık bluza çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için çok usta bir terzi olmanıza gerek yok. Biraz çaba ve dikkat ile kısa süre içerisinde harika bir bluz yapabilirsiniz. Çalışmamız için gerekli malzemeler evinizde mutlaka vardır bu nedenle ekstra masraf yapmanıza da gerek yok.

Eski Tişörtten Bluz Yapımı Malzemeleri

  • Herhangi renk düz bir tişört
  • Sabun
  • Makas
  • Toplu iğne
  • Lastik
  • 1 tane küçük çengelli iğne
  • Tişörtle aynı renk ip
  • Dikiş iğnesi

Malzeme listemizi de paylaştıktan sonra omzu açık bluz dikimi konusuna geçebiliriz. Aşağıda tüm aşamaları adım adım sizlerle paylaşıyoruz. Bunları yaparak hiç zorlanmadan bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Eski Tişörtten Bluz Yapımı

Tişörtü düz bir zemine serin ve yaka bitiminden omuzlara doğru sabun yardımı ile istediğiniz açıklıkta bir çizgi çekin. Yapacağınız bluzun çok açık olmasını istemiyorsanız bu çizgiyi yukarıdan çizmelisiniz. Sonrasında sabunla çizdiğiniz çizgiye göre yaka kısmını makasla düzgün bir şekilde kesin. Bluzun yaka ve omuz kısmını içinden lastik geçecek şekilde içe doğru kıvırın ve buraları toplu iğne ile sabitleyin. Daha sonra kıvırarak sabitlediğiniz yerleri dikin. Lastiğin ucuna küçük bir çengelli iğne geçirin. Bu iğne yardımı ile lastiği bluzun yaka kısmının tamamına geçirin. Lastiğin iki ucunu arkada birleştirin. Son olarak açık kalan kısmı da dikin. Tüm bu aşamalardan sonra omzu açık bluz yapımı tamamlanmış oluyor. Kendi el emeğiniz ile yapmış olduğunuz bluzu giyebilirsiniz. Bu basit çalışmayı yaparak geçen yazdan kalan düz tişörtlerinizi çok şık birer omzu açık bluza çevirerek, sezonun trendlerine uygun giyinmenin tadını çıkarabilirsiniz.

T-Shirtten-Omzu-Açık-Bluz-Yapımı
T-Shirtten-Omzu-Açık-Bluz-Yapımı

Yazımızı beğendiyseniz Eski Tişörtlerden Fırfırlı Bluz Yapımı konusuna da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.