Pet Şişeden Avize Yapımı

Pet Şişeden Avize Yapımı

Bayanlar evinizin şıklığını kendi el emeğinizle tamamlamak ister misiniz? Az malzemeyle kolay bir şekilde evinizin salonu için çok güzel bir avize yapabilir ve bu sayede evinize gelen misafirlerinizi marifetinizle şaşırtabilirsiniz. Pet şişeden avize yapımı çok kolay ve bir o kadar da zevkli bir uygulama. Böyle güzel bir meşguliyetle boş vaktinizi ve pet şişenizi en eğlenceli şekilde değerlendirebilirsiniz. Yapmak isteyenler için malzemeler ve uygulama aşamaları aşağıda verilmiştir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Avize Yapımı

Pet Şişeden Avize Yapımı Malzemeleri

  • 1 adet 5 litrelik pet şişe
  • Beyaz plastik kaşık (büyük boyutta)
  • Kuvvetli bir yapıştırıcı
  • Falçata ya da bıçak

Pet Şişeden Avize Yapımı Aşamaları

Pet-Şişeden-Avize-Yapımı-Resimli-Anlatım
Pet-Şişeden-Avize-Yapımı-Resimli-Anlatım
  • İlk olarak işe su şişesinin dip kısmını kesmekle başlayın. Şişenin dibinden küçük bir delik açarak kuvvetli bir şekilde tek seferde keserek bu parçayı kolayca çıkarabilirsiniz.
  • Şişenin dip kısmını kestikten sonra sıra plastik kaşıkları kesmeye geldi. Kaşıkların her birini sap kısmından çok az pay bırakarak dikkatli bir şekilde kesin.
  • Şişemiz ve kaşıklarımız hazır şimdi sıra işin en zevkli kısmı olan yapıştırma faslına geldi. Plastik kaşıklara sap kısımlarından yapıştırıcıyı sürüp şişenin alt bölümünden her birini aynı hizada olacak şekilde tek tek yapıştırın. Evde silikon tabancası varsa yapıştırma işlemi için onu kullanabilirsiniz. Böylece işiniz daha kolaylaşmış olur. Şişenin tamamına bir sıra kaşık yapıştırdıktan sonra bunların iyice kurumasını bekleyin ve sonrasında ikinci sıraya geçin. Bu şekilde şişenin üzerini komple plastik kaşıkla kaplayın.
  • Plastik kaşıkları birbirine yapıştırarak pet şişenin ağzının büyüklüğünde yuvarlak bir parça oluşturun.
  • Son olarak hazırladığınız bu yuvarlak parçayı pet şişenin ağız kısmına yerleştirdiğinizde pet şişeden avize kullanıma hazır.

Avize plastik malzemeden yapılmış olduğu için, kullanacağınız zaman ısınma yapmayan bir ampül kullanmanız gerekmektedir. Beyaz haliyle oldukça şık olan bu avizede kullanacağınız plastik kaşıkları sprey boya ile de renklendirebilirsiniz.

Pet şişeden avize yapmak sizlerin de gördüğü gibi son derece basit. Bu işlemi yapmak için daha küçük boyutlu pet şişeler ve kaşıklar kullanarak da değişik avizeler yapabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz bu yöntem sayesinde  hem pet şişeleri değerlendirebilir hem de evinizin dekoruna katkıda bulunabilirsiniz. Dilerseniz aynı yöntemle birbirinden şık masa lambaları da yapabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Pet Şişeden Mumluk Yapımı çalışmamıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir