Origami Kalp Yapımı

Origami Kalp Yapımı

Origami kalp yapımı ile rengarenk kalpler hazırlayabilirsiniz. Bu kalpleri ev dekorasyonu, oda süsleme, özel gün süslemesi ya da hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Kullanacağınız yere göre boyutlarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu kalpleri hazırlamak için sadece bir kağıda ihtiyacınız olacak. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan origami kalp nasıl yapılır detaylarına geçmek istiyoruz…

Origami Kalp Yapımı

Japon katlama sanatı origami, kağıtların farklı teknikler ile katlanarak farklı şekillere getirilmesi olarak tanımlanır. Yapım aşaması son derece eğlenceli olan çalışmalardır. Hem küçük yaştaki çocuklar hem yetişkinler için zorluk derecesi vardır. Yazımızda ele aldığımız origami kalbi hemen hemen herkes çok rahat bir şekilde yapabilir.

Origami kalp hazırlamak için istediğiniz renk ve desenlerde kağıtlar kullanabilirsiniz. Ebat olarak 8×16 cm uzunluğunda olması yeterlidir. Eğer büyük ya da daha küçük kalpler hazırlamak isterseniz en ve boy oranı yarı yarıya olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin büyük kalpler hazırlamak için 15×30 cm ebatında kağıtlar kullanabilirsiniz. Benzer şekilde daha minik kalpler için 3×6 cm boyutunda kağıtlar kullanabilirsiniz.

Kağıdınızın boyutuna karar verip hazırladıktan sonra kısa kenarı dik gelecek uzun kenarı yatay gelecek şekilde önünüze alın. İlk olarak kağıdı ortaya doğru katlayıp açın. Sonrasında kağıdın kenarlarını ortadan katladığınız yere gelecek şekilde yeniden katlayın. Kağıt bu şekilde pencere şeklinde görülecektir.

Bu aşamadan sonra aşağıda bulunan kenarları üçgen olacak şekilde kağıdın orta noktasına doğru katlayın. Bu katlamalar sonucunda kağıdın alt kısmı üçgen şeklinde sivri bir hal alacak. Bu kısım kalbin alt kısmını oluşturuyor. Üst kısmı içinse aşağıdaki görselde gösterildiği gibi katlama işlemleri yapın.

Origami Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Origami Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Origami kalbi hazırladıktan sonra üzerine istediğiniz şekilde desenlendirme yapabilirsiniz. İsterseniz örnek çalışmadaki gibi sevimli gözler çizin, isterseniz de çiçek, kelebek gibi desenler ile süsleyin.

Origami kalp yapımı resimli anlatımı dışında isterseniz Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Video aşamalarını takip ederek sizler de kısa sürede bu sevimli kalplerden hazırlayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Kalpli Ataç Nasıl Yapılır videomuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lZdiSesG9R4&t=88s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir