Tek Kesimle Mükemmel Yıldız

Tek Kesimde Yıldız Yapımı

Tek kesimle mükemmel yıldız yapmak mümkün… Kalıp çıkarmak ya da kağıttan yıldızlar hazırlamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. İsterseniz de büyük bir kağıdın ortasında yıldız şeklinde boşluk bırakmak için de aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu çalışmada en çok dikkat edilmesi gereken nokta, kağıdın doğru şekilde katlanmasıdır. İkinci önemli nokta da kağıdın doğru yerden kesilmesi… Yazımızın devamında verdiğimiz resimli anlatım ve videolu anlatım ile siz de mükemmel yıldızlar hazırlayabilirsiniz…

Tek Kesimle Mükemmel Yıldız

Tek bir makas kesiği ile kolları eşit yıldız çıkarmak son derece kolay… Bunun için bir A4 kağıdına ihtiyacınız olacak. Hazırladığınız kağıdı uzun kenarı yatay, kısa kenarı dikey olacak şekilde önünüze alın. Kağıdı yana doğru ikiye katlayın. Açmadan bir kere daha aynı işlemi yaparak toplamda dörde katlayın. Katlama yerlerinin birini açın. Sağ üst köşeyi katlama çizgisinin üzerine getirin. Bu şekilde bir katlama yapın. Sol tarafta yüksekte kalan kenarı bu yeni katlama yeri üzerine hizalayarak katlayın. En son olarak sağ alt köşede kalan küçük üçgeni, büyük parça üzerine katlayın.

Katlama işleminden sonra kağıdı sivri kısmı yukarı gelecek şekilde tutun. Sivri kısımda genişlemesine küçük bir üçgen oluşacak şekilde kesin. En olarak kağıdı dikkatlice açın. İşte, mükemmel yıldızınız hazır oldu…

Tek Kesimde Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Tek Kesimde Yıldız Yapımı Resimli Anlatım

Hazırladığınız bu yıldızlardan duvar süsü, pano gibi dekoratif objeler de hazırlayabilirsiniz. Katlama yerlerinin hepsini dışa doğru yapıp hafif kabarık bir şekil vererek daha da hoş çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Yıldızları renkli desenli kağıtlar ile hazırlayabilirsiniz. İsterseniz de gazete ya da kullanılmayan kitap sayfalarından da hazırlayabilirsiniz.

Çalışmanın detayları için mükemmel yıldız yapımı resimli anlatım görselini inceleyebilirsiniz. İsterseniz de Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz. Daha farklı yıldızlar için Origami Yıldız Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=6u5QzSDJnBE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir