Evde Oynar Göz Yapımı

Evde Oynar Göz Yapımı

Evde oynar göz yapımı yaratıcı geri dönüşümlerden birisidir… Pek çok okul öncesi ve kendin yap projesinde kullanılan bu oynar gözleri kendiniz hazırlamak için boş ilaç tableti kullanabilirsiniz. Yapım aşamaları son derece basit olan ilaç tabletinden oynar göz yapımı detaylarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz. Sizler de sevimli çalışmalar için kendi yaptığınız hareketli gözleri kullanabilirsiniz…

Evde Oynar Göz Yapımı

Birbirinden sevimli çalışmada karşımıza çıkan hareketli gözler, hazır olarak farklı boyutlarda satılıyor. Genel olarak küçük, orta ve büyük boyları olan bu gözler, renk olarak da farklı olabiliyor. Kullanılacak yere göre seçimleri yapılan oynar gözleri evde de hazırlamak mümkün. Bunun için evde bulunan boş ilaç tabletlerini kullanabilirsiniz. İlaç tabletlerinin büyüklüğü ve şekillerine göre farklı gözler hazırlayıp çalışmalarınızı daha da sevimli hale getirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan gerekli olan malzemelere geçmek istiyoruz…

Gerekli Malzemeler

  • Boş ilaç tableti
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Eva
  • Kağıt delici
  • Kağıt

Evde Oynar Göz Yapılışı

İlaç Tabletinden Oynar Göz Yapımı
İlaç Tabletinden Oynar Göz Yapımı

Oynar gözleri hazırlamak için ilk olarak tabletlerin arka kısımlarındaki fazla çıkıntıları elinizle yolarak çıkarın. Güzel bir şekilde özellikle ilaçların çıkarıldığı yuvarlak kısımların kenarında çıkıntı kalmamasına özen gösterin. Oynar gözleri hazırlamak istediğiniz renklerde eva ya da kağıtları alın. Evinizde varsa kağıt deleceği ile yoksa da makas ile yuvarlak şekilde parçalar kesin. Bu parçaları ilaç tabletlerinin içine birer tane ve düz olacak şekilde atın.

İlaç tabletinin üzerine yapıştırıcı sürün. Bu aşamada istediğiniz her hangi bir yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı kurumadan ilaç tabletinin boyutuna uygun olarak kestiğiniz bir parça kağıdı üzerine kapatın. Elinizle bastırıp yapışmasını sağlayın.

Kağıdın tamamen yapıştığından emin olduktan sonra kenarlarında çok az boşluk bırakarak gözleri kesin. Bu aşamada eğer çok içten keserseniz gözler yapışmadan düşebilir. Bunun için dikkatli bir şekilde kesmeye özen gösterin. Kesim işlemini tamamladıktan sonra hareketli gözleri kullanabilirsiniz.

Evde oynar göz yapımı detayları için kanalımızda yer alan videoya göz atabilirsiniz. İsterseniz diğer yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.