Meyve Kasasından Kitaplık Yapımı

Meyve-Kasasından-Kitaplık-Yapımı

Meyve kasasından kitaplık yapımı, bu kasalardan bulma imkanı olanların deneyebileceği çok güzel bir proje. Meyve ve sebzelerin koyulduğu tahta kasalar, şekil ve dayanıklılık bakımından kitaplık yapımına oldukça müsaittir. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken bu kasalardan temin etmek. Sonrasında hayal gücünüz ve elinizdeki imkanlarla, kendi tasarımınız olan bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz önerilerden ilham alarak hiç masraf yapmadan istediğiniz boyutta kitaplık yapabilirsiniz.

Meyve Kasasından Kitaplık Yapımı

Meyve kasasından kitaplık nasıl yapılır diye merak edenler ilk olarak bu kasalardan temin etmekle işe başlamalı. Sonrasında elinizdeki kasa sayısına ve evinizde koyacağınız yere göre uygun boyutta bir kitaplık yapabilirsiniz. Tahta kasaları hiç boyamadan orjinal halleri ile kullanabilirsiniz fakat daha şık görünmeleri için biraz renklendirmenizi tavsiye ediyoruz. Kasaların içini ve dış taraflarını istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu konuda kitaplığı koyacağınız odanın dekoruna uygun renklere yönelmenizde fayda var. İsterseniz boyamak yerine ahşap kasayı desenli kağıt ya da kumaş ile de süsleyebilirsiniz. Boya kullanacaksanız daha şık görünmesi için vernikleyebilirsiniz.

Kitaplık yapımı için tek bir kasa bile yeterlidir. Bu kasayı dilediğiniz şekilde süsledikten sonra uygun bir yere koyabilir ya da duvara monte edebilirsiniz. Elinizden geliyorsa buna 4 tane tekerlek takarak hem mini kitaplık hem de sehpa olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında iki ya da daha fazla meyve kasası kullanarak daha büyük ve gösterişli bir kitaplık yapabilirsiniz. İki tane tahta kasayı üst üste koyduğunuzda kolay bir şekilde kitaplık sahibi olabilirsiniz. Kasaların kayıp herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için bunları çivi ile çakarak sabitlemeniz daha uygun olacaktır.

Fazla sayıda kasa bulma imkanınız varsa bunları üst üste, yan yana veya girintili çıkıntılı olarak yerleştirin. Böylece çok güzel tasarımlar oluşturursunuz. Bu pratik uygulama sayesinde çocuğunuzun odasının dekorunu güzelleştirecek ve kitaplarını muhafaza etmeye yarayacak güzel bir dekor ürünü yapmanız mümkün. Yapacağınız kitaplığı duvara monte ederek kullanmayı düşünüyorsanız, bu kasaların arka taraflarındaki tahtaları çıkarın.  Onlara raf görünümü verebilirsiniz. Eski ahşap eşyalarınız varsa bunların çekmecelerini de kitaplık yapımı için kullanabilirsiniz.

Ahşap kasadan kitaplık yapımı ilginizi çektiyse aşağıda sizlere bu konuda ilham verecek örnekler paylaşıyoruz. Dilerseniz siz de bunların aynısını ya da benzerlerini yaparak çok güzel bir kitaplığa sahip olabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Paletten Neler Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Benzer çalışmalar ya da farklı kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Meyve-Kasasından-Kitaplık-
Meyve-Kasasından-Kitaplık-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.