1 Dilim Ekmek Kaç Kalori

1 Dilim Ekmek Kaç kalori

Fazla kiloları olanların yaptığı ilk şey ekmek yemeyi kesmektir. Ekmek yemeyi tamamen kesmek kilo sorunumuzu çözmeye yetmez. Diyelim ki sabah kahvaltısında ekmek yemedik ne olacak? Belki biraz kalori tasarrufu yapmış olacağız fakat bir sonraki öğüne kadar mutlaka acıkacağız ve arada birşeyler atıştırma gereği duyacağız. Belki de ekmekten kıstığımız kaloriden daha fazlasını alacağız. Şuan aklınıza 1 dilim ekmek kaç kalori sorusu geldi değil mi? O zaman hep beraber bu sorunun cevabına bakalım.

1 Dilim Ekmek Kaç Kalori

Beyaz Ekmek Kalori Değeri

İnce bir dilim beyaz ekmek ortalama olarak 64 kalori kadardır. Bir dilim yediğinizde fazla bir sorun olmaz fakat 3 dilim ekmek yerseniz 192 kalori alacağınızı düşünmek, biraz iştahınızı kaçırabilir. Durun iştahınız kaçmasın demek isterdik fakat diyemiyoruz. Beyaz ekmek kan şekerinin çabuk yükselmesine neden olur ve ne yazık ki doyuruculuğu da azdır. Kahvaltıda ekmek yiyin fakat beyaz ekmek yerine kepekli ekmek veya çavdar ekmeğini tercih edin.

Çavdar Ekmeği Kalori Değeri

Bir dilim çavdar ekmeği 63 kalori civarındadır. Hemen hemen beyaz ekmekle aynı kalori oranına sahip olsa da tok tutma özelliği olması bakımından daha avantajlıdır. Daha düşük kalori alıp karnını doyurmak isteyenler çavdar ekmeği yerine onun kadar doyurucu ama kalorisi daha düşük olan kepek ekmeğini tercih etmelidir.

Kepekli Ekmek Kalori Değeri

İnce bir dilim kepekli ekmek yaklaşık 55 kaloridir. Beyaz ekmeğe göre kalorisinin düşük olmasının yanında daha doyurucu olma özelliğine de sahiptir. Şeker hastaları, yüksek kolesterolü olanlar ve kilo vermek isteyenler kepekli ekmek yemelidir.Yiyeceğiniz iki dilim kepek ekmeği yaklaşık 110 kalori olup, sizi uzun süre tok tutmaya yardımcı olacaktır.

1 dilim ekmek kaç kalori? sorusunun cevabını verdikten sonra ortaya çıkan sonuca bakacak olursak, kilo vermek isteyenlerin ekmeği tamamen kesmeleri değil yedikleri miktarı azaltmaları ve beyaz ekmek yerine kepek ekmeği yemeleri gerekiyor. Bu şekilde sağlıklı beslenirken kilo vermeniz de biraz daha kolay olacaktır. Verdiğimiz ekmek kalori değerleri ince bir dilim ekmeğe göre verilen miktardır. Eğer ekmek dilimi normalden daha kalın ise alınacak olan kalori değeri de daha fazla olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz Yumurtanın Kalori Değeri hakkındaki yazımıza da göz atabilirsiniz.  Ayrıca kendin yap hobi çalışmalarımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir