Isısız Saç Düzleştirme

Isısız Saç Düzleştirici

Düz saçlara sahip olmak için çok sayıda saç düzleştirme tekniği vardır. Bu saç düzleştirme teknikleri, ısılı ve ısısız olarak iki ana kategoriye ayrılır. Isılı saç düzleştirme tekniklerinde fön makinesi ya da özel saç düzleştiriciler kullanarak ısının etkisi ile saçlar düz hale gelir. Isısız saç düzleştirme içinse daha farklı yöntemler uygulanır. Merak eden ve saçlarına ısı vermeden düzleştirme işlemi uygulamak isteyenler için saç sağlığını koruyan o basit yöntemler…

Isısız Saç Düzleştirme

Isısız kalıcı saç düzleştirme için aşağıdaki maddeleri belirttiğimiz şekilde saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulama ile kısa sürede etkisini  görmeye başlayacaksınız.

Süt ile Saç Düzleştirme

Süt ile saç düzleştirme işlemi için yarım kahve fincanı kadar süt ve bir adet fısfıslı şişe yeterli. Saç diplerinin güçlenmesini sağlayan bu uygulamayı haftada sadece 1-2 gün uygulamak gerekir. Uygulama için saçların gürlüğü ve uzunluğuna göre süt miktarı değişir. Saçlarınız için yeterli miktarda sütü şişeye boşaltıp saçların tamamı sütlenene kadar spreyleyin. Bu şekilde yarım saat kadar bekletin. Sonrasında soğuk su ile saçlarınızı durulayın.

Hint Yağı ile Saç Düzleştirme

Hint yağının saç ve kirpiklere katkısı büyüktür. Saçların düzleşmesi için yeterli miktarda hint yağını bir kap içinde ısıtın. Saç derisini yakmayacak kadar ısınması yeterli. Daha sonra bu ılık suya batırılan bir havlu ile saçları sarın. 30 dakika bekletip sonrasında bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Sirke ile Saç Düzleştirme

Sağlıklı ve düz saçlara sahip olmak için sirkeden yardım alır. Bu yöntem için su dolu bir kap içine bir kaç damla doğal sirke damlatın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu suyu dökün. Sonrasında temiz su ile tamamen durulayın. Her saç yıkamada sirkeyi ekleyebilirsiniz.

Kereviz ile Saç Düzleştirme

Kerevizin sağlığa faydası kadar saçlara da faydası vardır. Daha düz ve bakımlı saçlar için bir demet kerevizin suyunu çıkarın. Bir şişe içine koyup bir gece bekletin. Ertesi sabah dinlenen suyu saç köklerine sürün. Tarayın ve yarım saat bekletin. Sonrasında normal şampuan ile yıkayıp kendi halinde kurumasını bekleyin. Saçlarınızda düzleşme olacaktır.

Yumurta ile Saç Düzleştirme

Yumurtanın saç için faydaları herkes tarafından bilinir. Sağlıklı ve parlak saçlar için saç maskelerinde kullanılan yumurta tek başına saç düzleştirme için de kullanılabilir. Bu yöntem için 2 adet yumurtayı bir kap içine kırıp çırpın. Saç derisi ve saçların tamamına bu karışımı sürün. Yarım saat bekletin. Ardından normal şampuan ile yıkayıp durulayın. Yumurta kokusundan rahatsız oluyorsanız içine biraz yoğurt katarak aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Sadece tek malzeme ile ısısız saç düzleştirici yöntemler yukarıdaki gibidir. Sizde evde saçlarınızı düzleştirmek için bu yöntemlerden en uygun olanını uygulayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Evde Saç Düzleştirme Yöntemleri konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir