Isısız Saç Düzleştirici Maskeler

Isısız Saç Düzleştirici Doğal Maskeler

Dalgalı ya da tel tel kalkan saçların dümdüz olması için ekstra uygulamalar yapılması gerekir. Fön çekmek ya da düzleştiriciler ile sürekli saçlara şekil vermek zarar görmelerine neden olabilir. Isı etkisi ile saçların zarar görmemesi için ısısız düzleştirme yöntemlerinden yararlanmak gerekir. Bu yazımızda sizlerle ısısız saç düzleştirici doğal maskeler ve bu maskelerin uygulanış aşamalarını paylaşmak istiyoruz. Sürekli saçlarınızı düzleştirerek şekil, bu maskeler ile daha doğal ve sağlıklı düzleştirme sağlayabilirsiniz.

Süt ve Bal ile Saç Düzleştirici Maske

Malzemeler

  • 1 fincan süt
  • 2 yemek kaşığı bal
  • Biraz çilek püresi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Süt ile balı bir kase içinde karıştırın. Karışan malzemelerin içine çilek püresini ekleyip karıştırın. Karışan maskeyi saçlarınızın her yerine güzelce sürün. En az 2 saat bu şekilde bekletin, ardından yumuşak bir şampuan ile saçlarınızı yıkayıp durulayın.

Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Düzleştirici Maske

Malzemeler

  • 2 adet yumurta
  • Biraz zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kap içinde 2 adet yumurtayı güzelce çırpın. Ardından biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Saç derinize masaj yaparak iyice yedirerek saçlarınızın tamamına bu maskeyi uygulayın. 1 saat kadar bekletin. Sonrasında her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maske ısısız saç düzleştirici yöntemler arasında en fazla tercih edilenlerden birisidir. Ancak yumurta kokusundan rahatsız olanlar diğer maskelerden birini de tercih edebilir.

Limon Suyu ve Hindistan Cevizi Sütü ile Saç Düzleştirici Maske

Malzemeler

  • Yarım çay bardağı limon suyu
  • Yarım çay bardağı hindistan cevizi sütü

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için malzemelerin miktarını saçlarınızın uzunluğu ve gürlüğüne göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Önemli olan miktarlarının aynı olmasıdır. Malzemeleri bir kase içinde karıştırdıktan sonra saçların her yerine gelecek şekilde sürün. Bir kaç dakika beklettikten sonra her zamanki şampuanınız ile saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 kere bu maskeyi uygulamak yeterli olacaktır.

Muz ve Papaya ile Saç Düzleştirici Maske

Malzemeler

  • Muz
  • Papaya
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gereken malzemeleri temiz bir kap içinde karıştırın. Homojen bir kıvam alınca saçlarınızın tamamına sürün. Karışımın saçlarınızda tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra yıkayın. İlk uygulamadan itibaren saçlarınızda düzleşme olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz Isısız Saç Düzleştirme yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir