Kalem Başlığı Yapımı
Kendin Yap

Kalem Başlığı Yapımı

Eva ile kalem başlığı yapımı rengarenk kalem süsleri hazırlamak için yapılır. Hem kullanışlı, hem de çok sevimli olan bu kalem tepelikleri çocuklar tarafından da çok seviliyor. Okul öncesinden lise hatta üniversiteye kadar tüm öğrenciler severek kullanıyor. Sizde sevdiklerinize ve çocuklarınıza kendi hazırladığınız kalem başlıklarından hediye etmek istiyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz…

Kalem Başlığı Yapımı

Kalem tepelikleri, en sevimli ve renkli okul eşyaları arasında yer alıyor. Boyutları minik olduğu için göze daha sevimli gelen bu kalem aksesuarları hazır olarak kırtasiye malzemeleri satılan yerlerde bulunuyor. Hazır satın alınmasının yanında evde de en çok yapılan okul eşyalarından birisidir. Değişik malzemeler ile hazırlanan kalem başlık çeşitlerinden biz eva ile hazırlananı sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapışkanlı eva
  • Kağıt
  • Bant
  • Makas
  • Renkli kalemler

Eva ile Kalem Başlığı Yapımı

Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım

Kalem başlığı için ilk olarak istediğiniz şekilde iki adet eva kesin. Evaları keserken yapışkanlı taraflarının birbirine denk geleceğini göz önüne alıp şablonu bir ters bir de düzden çizerek kesin. Kullanacağınız kalemin tepe kısmına küçük ince şerit halinde bir kağıt sarın. Bu kağıdı bant ile yapıştırın. Sonrasında kestiğiniz evalardan birisinin yapışkanını çıkarın. Sardığınız kağıt evanın ortasına yapışacak şekilde yerleştirin. Diğer eva parçasının da yapışkanını açıp simetrik olacak şekilde yapıştırın. Üzerine hafifçe bastırarak evaları birbirine yapıştırın.

Çalışma için simli eva kullanacaksanız, detaylandırma ve ekstra renk vermek için başka eva parçaları yapıştırabilirsiniz. Eğer normal eva kullanacaksanız, renkli kalemler ile süsleme ve desen yapabilirsiniz. Örnek çalışmalarımızın birinde simli eva ile kelebek hazırladık. Süslemek için de yine simli yuvarlak küçük evalar kullandık. Diğerinde ise simsiz, düz beyaz bir evadan Hello Kity şablonu kestik. Ardından renkli kalemler ile detaylarını boyayarak sevimli bir kalem tepeliği elde ettik. Sizler de kendi zevkiniz ya da çocuğunuzun isteğine göre tasarımınızı yapabilirsiniz.

Kalem başlığı yapımının detayları için resimli anlatım dışında Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz. Benzer çalışma yapmak için Eva ile Kalem Süsü Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir