Origami Sevimli Kutu Yapımı

Origami Sevimli Kutu Yapımı

Origami sevimli kutu yapımı origami sevenlerin çok hoşuna gidecek. bir adet A4 kağıdı kullanara yapıştırıcı olmadan sadece katlama teknikleri ile çok amaçlı kutular hazırlayabilirsiniz. Hafif dikdörtgen gelen bu kutuları kalemlik ya da minik eşya saklama kutusu olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan kağıttan kutu yapımı detaylarına geçmek istiyoruz…

Origami Sevimli Kutu Yapımı

Origami kutu hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir adet A4 kağıdı… Kutuyu hazırladıktan sonra yüz çizmek ya da renklendirmek için keçeli kalem kullanabilirsiniz. Bunun dışında kullanacağınız kağıdı da renkli ya da kendinden desenli olarak tercih edebilirsiniz.

Origami Sevimli Kutu Yapımı Resimli Anlatım
Origami Sevimli Kutu Yapımı Resimli Anlatım

Kutuyu hazırlamak için kağıdı enlemesine ikiye katlayın. Katı hiç açmadan bir kere daha aynı işlemi yapın. Daha sonra yaptığınız ikinci katlamayı açın. Katlama yeri sizden yana olacak şekilde kağıdı önünüze alın. Katlama yapılan kenarlardan orta kat yerine kadar üçgen şeklinde katlayın. Her iki kenar için de aynı işlemi yapın. Yukarı kenarlar içinse alttaki katı bırakıp sadece üstteki katı aynı şekilde üçgen olarak katlayın. Yukarıda katladığınız kısmı resimde gördüğünüz gibi aşağıdaki katlama yeri üzerine simetrik şekilde getirin.

Kutunun şeklini vermek için kenarlardan katladığınız üçgenlerin çizgilerini sınır belirleyerek kağıdın her iki yanından içeri doğru katlayın. Daha sonra katları açın. Kağıdın ortasında kalan kısma yüz ya da istediğiniz farklı bir desen çizip renklendirin.

En son olarak kağıdın üst köşelerinden belirli noktalara katlama yaparak minik bir üçgen oluşturun. Bu üçgen parçayı dışa doğru kıvırıp resimde ve videoda gösterilen bölgeye yerleştirin. Aynı işlemi kağıdın her iki yanına da yapın. En son kutunun tam şeklini alması için parmak uçlarınız ile kenarlarını hafif katlayın. Bu şekilde sevimli origami kutu hazırlığını tamamlayın.

Origami kutu yapımının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videoya göz atabilirsiniz. Ayrıca benzer çalışma için Kağıttan Kalemlik Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=NNNK6aRSVdI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir