Kırmızı Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Kırmızı Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır
Kırmızı biber derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabı kışın bu biberleri taze olarak yemeklerde kullanmak isteyenlerin merak ettiği bir konu olabilir. Yemek yapımında kullanacağınız kırmızı biberleri yazdan hazırlayarak kışın bunları sevdiklerinizle birlikte afiyetle tüketebilirsiniz. Kışın da biber bulmak mümkün olsa da bunlar yaz mevsimindeki gibi taze ve ucuz olmayabilir. Bu nedenle ağustos-eylül ayları arasında, kışın tüketeceğiniz miktarda kırmızı biber alarak bunları derin dondurucuda taze bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu önerimiz ilginizi çektiyse derin dondurucuda biber saklamanın püf noktalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kırmızı Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Derin dondurucuda biber saklamak için ihtiyacınız kadar acı ya da tatlı kırmızı biber almalısınız. Bunun dışında bir de biberleri koymak için buzdolabı poşetine ihtiyaç var. Malzemeleri temin ettiyseniz hemen yöntemi uygulamaya geçebilirsiniz. İlk olarak biberleri güzelce yıkayın ve sonrasında bunların sap kısımlarını bıçak ile kesin. Derin dondurucuya kaldıracağınız biberlerin çürümesini önlemek için bunların içindeki tohumları çıkarmanız gerekiyor. Bunu yapmak için biberleri bıçak ile ortadan ikiye bölün ve tohumları çıkarın.
Daha sonra  kırmızı biberleri kesme tahtasına alarak istediğiniz büyüklükte doğrayın. Bunları tek kullanımlık porsiyonlara ayırın ve buzdolabı poşetine yerleştirdikten sonra derin dondurucuya kaldırın. Eğer kışın kullanmak için farklı tarihlerde derin dondurucuya biber koyacaksanız bunların üzerine tarihi yazdığınız bir kağıt yapıştırmayı unutmayın.

Biber derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Bu şekilde biberi 10 ay boyunca derin dondurucuda güvenle muhafaza edebilirsiniz. Derin dondurucuda sakladığınız biberleri kullanacağınız zaman dondurucudan alır almaz, hiç bekletmeden yemeğe katmalısınız. Bu şekilde biberi rengini ve diri görünümünü kaybetmeden kullanmanız mümkün.
Yazımızı beğendiyseniz Dolmalık Biber Nasıl Saklanır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi çalışmalarımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir