Pipetten Kolye Yapımı

Pipetten-Kolye-Yapımı

Pipetten kolye yapımı ile evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel bir kolye tasarlayabilirsiniz. İçecek içmek için kullanılan pipetler kendin yap çalışmalarında da boncuk olarak kullanılmaktadır. Bu pipetleri makas ile istediğiniz boyutta keserek boncuk olarak kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu uygulamada da pipetler makas ile kesilerek boncuk haline getirilmektedir. Farklı takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız pipet ile kolye yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pipetten Kolye Yapımı

Evde pipetten kolye yapımı kolay bir uygulama olduğu için bunu çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Pipetlerin üzerine desen yapıp bunları makas ile boncuk haline getirdikten sonra bir ipe geçirerek güzel bir kolye yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada pipetlerin üzeri desenli bant ile süslenmiş. Siz isterseniz düz beyaz pipetleri istediğiniz renklerde boyayarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Pipet ile kolye yaptıktan sonra aynı desende boncuklar hazırlayarak bunları ipe geçirerek bileklik yapabilirsiniz. Bu şekilde aynı desende kolye ve bilekliği takım olarak kullanmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • Desenli bant
  • Makas
  • İp

Kolye yapımında kullanacağınız pipetler küçük ise o zaman 2 tane gerekmektedir.

Pipetten Kolye Yapımı

"<yoastmark

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise kolye yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak pipetin üzerine desenli bant sarmakla işe başlamalısınız. Bunun için desenli bandı pipetin üst tarafından verev olarak tutup bu şekilde aşağı doğru inerek pipetin her yerini boşluk bırakmadan kaplamanız gerekiyor.
  • Pipetin üzerini desenli bant ile kapladıktan sonra bundan makas yardımı ile aynı büyüklükte 4 tane parça kesin.
  • İpten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin ve pipet parçalarını bu ipe geçirin.
  • Pipetlere şekil vermek için son pipetin içinden ipin diğer ucunu da geçirin.
  • Son olarak ipin uçlarını sıkarak pipet parçalarının kolye ucu görünümü almasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten kolye yapımı tamamlanmış oluyor. Kolyeyi boynunuza taktıktan sonra arkadan düğümleyerek kullanabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında renkli pipetler de kullanabilirsiniz. Bu şekilde pipetleri desenli bant ile kaplamaya da gerek kalmayacaktır. Şık bir kolye tasarlamak isterseniz bandın üzerini kaplamak için düz ve parlak renkli bantlardan kullanabilirsiniz.

Pipet ile kolye yapımı detayları için resimli anlatımı inleceleyebilirsiniz. Çalışmamızı beğendiyseniz Pipetten Hama Boncuğu Yapımı detaylarına da bakabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi çalışmalarımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir