Origami Tilki Nasıl Yapılır

Origami Tilki Yapımı

Origami tilki nasıl yapılır merak edenler için bu yazımızda detayları paylaştık. Origami sanatına yeni başlayanların en sevdiği çalışmalardan birisi olan origami tilki, çocukların da yapabilecekleri bir çalışmadır. Basit bir kaç katlamadan sonra elde edilen origami tilkiler ile çocuklar severek oynayaıp onları konuşturarak hayal dünyalarında yeni bir dünya kurabilir. Sizlerde bu çalışma ile çocuklarınıza origami tilki yapmak ya da yaptırmak isterseniz yazımızın devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

Origami Tilki Nasıl Yapılır

Çocukların sevdiği hayvanların başında gelen tilkiler, origami dünyasında da çok seviliyor. Farklı şekillerde katlama teknikleri uygulanarak değişik tilkiler hazırlanıyor. Bu çalışmamızda en basit ve en sevimli olarak kağıttan tilki yapacağız.

Kağıttan origami tilki yapmak için istediğiniz türden kağıtlar kullanabilirsiniz. Kare şeklinde bir kağıdı önünüze alın. Kağıdı üçgen şeklinde ikiye katlayın. Katladığınız üçgenin sivri kısmından aşağı orta noktaya doğru katlayın. Katlama yerlerini iyice belirginleştirin. Sonrasında kağıdın geniş kısmında kalan iki köşeyi yukarı doğru katlayın. Bu işlem ile tilkinin kulaklarını oluşturacaksınız. Kulakların orantılı olması için katlama yerlerini de orantılı şekilde yapmak gerekli.

"<yoastmark

Tüm katlama işlemlerinden sonra kağıdı tersine çevirin. Oluşan tilki şeklinin belirginleşmesi için kalem ile burun, göz ve kulaklar yapın. Kulakları isterseniz başka bir renk ile boyayabilirsiniz. Hazırladığınız bu tilkileri istediğiniz her yerde kullanın.

Kağıt tilki yapımı ile çocukların el becerilerine katkı sağlayabilirsiniz. Kolay bir kaç katlama ile kendi oyuncaklarını kendileri hazırlayan çocuklar hem eğlenip hem de öğrenebilirler. Hazırlayacağınız tilkiler için istediğiniz boyutta kare kağıt kullanabilirsiniz. Örnek çalışmada 10×10 cm ebatında bir kare kullanılmıştır. Daha küçük boyutta tilki hazırlamak için 8×8 cm daha büyük boyutta hazırlamak içinse 15x15cm boyutunda kare kağıtlar kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız bu kağıt tilkileri isterseniz çöp şiş ya da pipetlere takabilirsiniz. Bu şekilde kukla haline gelen origami hayvanlar ile gösteri yapın ya da çocuklarınıza gösteri hazırlatın.

Kağıttan origami tilki yapımının detayları için yukarıdaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Bunun dışında Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Benzer çalışma için Origami Kelebek Yapımı çalışmamıza da göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=oICF8b9RL7U

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir