Ellerdeki Kahverengi Lekeler için Doğal Çözümler

ellerdeki-kahverengi-lekelere-doğal-çözümler

Ellerdeki kahverengi lekelere doğal çözümler sayesinde bu sorundan kurtularak daha güzel ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Güneşin zararlı ışınları, hormonal dengesizlikler, karaciğer rahatsızlığı, bazı cilt hastalıkları, kullanılan bazı ilaçlar ve uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımına bağlı olarak cildin bazı bölgelerinde kahverengi lekeler belirebilir. Bazı cilt problemleri ve yaşın ilerlemesi de kahverengi lekelerin nedenleri arasında bulunmaktadır. Bu lekeler çoğunlukla vücudun yüz, boyun, dekolte ve el gibi bölgelerinde meydana gelir. Özellikle beyaz tenli kimselerde bu lekeler daha belirgindir. Ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Ellerdeki Kahverengi Lekeler için Doğal Çözümler

Ciltteki kahverengi lekeler herkes için rahatsızlık verici bir durumdur. Bu lekeler bazı kişilerde küçük ve daha açık renkli, bazı kişilerde de daha büyük ve koyu olabilir. El ve vücuttaki bu lekeleri kamufle etmek mümkün değildir. Bu nedenle pek çok kişi kahverengi leke tedavisi nasıl olur diye merak etmektedir. Bu sorunun çözümünden önce bir cilt doktoruna giderek sorunun kaynağını öğrenmeniz gerekmektedir. Herhangi bir sağlık sorunu ya da hormonlardaki dengesizlik nedeni ile bu lekeler oluşuyorsa önce bu sorunun çözülmesi gerekmektedir. Güneş ışınları ya da yaşa bağlı olarak meydana gelen kahverengi lekeler ise bazı lazer uygulamaları ve kozmetik ürünlerle çözülebilir. Herkesin bu tür destek alması mümkün olmadığı için sizlerle eldeki kahverengi lekeler için doğal formüller paylaşmak istiyoruz. Evinizin mutfağındaki malzemeleri kullanarak bu lekelerden kurtulmak isterseniz formülleri ve nasıl uygulandıklarını aşağıda paylaşıyoruz.

Ellerdeki Lekeler için Formüller

Ellerdeki kahverengi lekeler için doğal formüller için cilt rengini açma özelliği bulunan malzemelerden faydalanılmaktadır. Bunların başında da kırmızı soğan, elma sirkesi, limon suyu ve süt gelmektedir. Bu cilt rengini açıcı doğal içerikler sayesinde siz de daha güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu karışımları sadece ellerdeki kahverengi lekeler için değil yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki lekeler için de uygulayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan formülleri paylaşmaya başlıyoruz.

Kırmızı ve Soğan ve Elma Sirkesi

  • 1 tane kırmızı soğan
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak kırmızı soğanın kabuklarını soyun ve bunun suyunu sıkın. Cam bir kasenin içinde soğan suyu ve belirtilen miktarda elma sirkesini karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın. Bir süre bunun kurumasını bekledikten sonra uygulama bölgesini bol su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

Limon Suyu ve Yoğurt

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

Listedeki malzemeleri cam bir kasenin içinde güzelce karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı kahverengi lekelerin üzerine uygulayın. Kuruyana kadar beklettikten sonra uygulama bölgesini soğuk su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yaban Turpu ve Limon Suyu

  • 1 tane yaban turpu
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

Yaban turpunu rendeleyin ve bunu cam bir kasenin içine alın. Üzerine belirtilen miktarda limon suyu ilave edin ve malzemeleri güzelce karıştırarak kahverengi lekelerin olduğu yerlere sürün. Etki etmesi için 15 dakika bekletin ve daha sonra bol ile yıkayın.

Süt ve Hardal Tozu

  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı hardal tozu

Yapılışı ve Uygulanışı

Süt ve hardal tozunu cam bir kasenin içinde karıştırın. Daha sonra bunu kahverengi lekelerin olduğu bölgelere sürün. 10 dakika etki etmesi için bekleyin ve daha sonra uygulama bölgesini su ile yıkayarak durulayın.

Uygulamalardan olumlu bir sonuç elde etmeniz için bu doğal tedavi yöntemlerinden birini seçerek bunu düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Verilen doğal formüllerde kullanılan malzemeler dikkatli kullanılmazsa cildi tahriş edebilirler. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için malzemeleri belirtilen oranlarda kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu yazımızda sizlerle ellerdeki kahverengi lekelere doğal çözümler hakkında bazı bilgiler ve doğal formüller paylaştık. Evde kahverengi leke tedavisi uygulamak için bu formüllerden istediğinizi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz formülü düzenli olarak uyguladığınızda kahverengi lekeleri tamamen yok edemeseniz bile belirginliklerini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.