Amigurumi Anahtarlık Yapımı

amigurumi-anahtarlık-yapımı

Amigurumi, yaratıcı örgü sanatlarından birisidir. Genel olarak sihirli halka ve sık iğne tekniğinin bilinmesi amigurumi için yeterlidir. Bu basit teknikleri kullanarak çocuklar için büyük boyutlu bebek, peluş oyuncak hazırlanabileceği gibi küçük boyutlu figür, anahtarlıklar da yapılabilir. Bu yazımızda sizler için birbirinden özel ve güzel amigurumi anahtarlık yapımı çalışmalarını inceledik. Siz de bu hoş anahtarlıklardan yapmak isterseniz, resimlerdeki aşamaları dikkatle takip edip istediğiniz renklerde minyatür anahtarlıklar hazırlayabilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Bere

amigurumi-anahtarlık-bere-yapımı
amigurumi-anahtarlık-bere-yapımı

Amigurumi anahtarlık modelleri içinde belki de en kolayı minyatür beredir. Bu anahtarlık için normal bere yapıyor gibi tığı kullanabilirsiniz. Tek renkli ya da iki renkli olarak hazırlayıp ucuna anahtarlık zinciri takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde birden fazla anahtarlık hazırlayabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz bere uzunluğunu biraz daha kısa yapıp bebek beresi modeli vererek yeni doğan bebek ziyaretlerinde sevdiklerinize günün anısı olarak verebilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Çanta

amigurumi-anahtarlık-çanta-yapımı
amigurumi-anahtarlık-çanta-yapımı

Amigurumi anahtarlık çanta örmeye alt kısmından başlayın. Taban kısmını hazırladıktan sonra yanlarını yükseltip istediğiniz uzunluğa geldiğinde tek seferde kesin. Kapak kısmı için yuvarlak bir parça hazırlayıp gizli dikiş ile çantaya ekleyin. Düğme olarak yine çok küçük boyutlu düğmelerden kullanabilirsiniz. Bu anahtarlıkları hazırlarken isterseniz düz, tek renk ile hazırlayabilir, isterseniz de örnek çalışmadaki gibi iki renkli desenli hazırlayabilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Kedi

amigurumi-anahtarlık-kedi-yapımı
amigurumi-anahtarlık-kedi-yapımı

Özellikle çocukların çok hoşuna gidecek amigurumi kedi anahtarlığın yapımı da son derece basit. Bu çalışma için sihirli halka hazırlayıp yuvarlak bir taban oluşturun. sonrasında istediğiniz boyuta gelene kadar düz, sık iğne ile silindir şeklinde yükseltin. Tek seferde örgüyü bitirip gizli dikiş ile kedinin kulak kısmını ve baş kısmını birleştirin. Daha orjinal olması için isterseniz kedinize uzun bir kuyruk da yapıp ekleyebilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Şapka

amigurumi-anahtarlık-şapka-yapımı
amigurumi-anahtarlık-şapka-yapımı

Son derece basit ve sevimli bir amigurumi anahtarlık modeli daha… Bu anahtarlık modeli için ilk olarak yuvarlak yarım bir silindir yapın. Bu şapkanın baş kısmını oluşturacak. Koruyucu gölgelik için silindirin sadece ön kısmından zincir çıkarın. Sık iğne ile gölgeliği hazırlayıp minyatür anahtarlığınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlık Terlik

amigurumi-anahtarlık-terlik-yapımı
amigurumi-anahtarlık-terlik-yapımı

Mintayür amigurumi terlik yapımı için ilk olarak taban kısmını hazırlayın. Burada bebek patiği tabanı yapar gibi zincirle başlayıp sık iğne ile tabanı oluşturabilirsiniz. Tabanın arka kısmına yakın yerinden zincir çekerek öne kadar gelin. Ön kısımda parmak arası terlik görünümü vermek için tabana batıp diğer taraftan zincire devam edin. Zincir üzerine sık iğne yaparak terlik modelini tamamlayabilirsiniz. Arka kısmından aparat takarak anahtarlık olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örnekler ile verdiğimiz farklı figürlere ait anahtarlık nasıl yapılır sorularının cevaplarına göre siz de çok basit bu anahtarlıklardan hazırlayabilirsiniz. Evde kalan artık ipleri değerlendirmek, çocuklara oyuncak hazırlamak ya da ek gelir elde etmek için bu çalışmaları yapabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Amigurumi Oyuncak Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir