Kağıttan Trompet Çiçeği

Kağıttan Trompet Çiçeği

Kağıttan trompet çiçeği ile evinizin tüm odalarını süsleyebilirsiniz. Görüntüsü çok hoş ve zarif olan bu çiçeklerden bir buket hazırlayıp vazoya koyabilir ya da duvar dekorasyonu için kullanabilirsiniz. İsterseniz yeşil sap kısmını hazırlamadan hediye paketlerinin üzerinin süslemesinde değerlendirebilirsiniz. Rengarenk hazırlayıp değerlendirebileceğiniz kağıttan trompet çiçeği yapımı detayları ve resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Trompet Çiçeği

Çiçeği hazırlamak için büyüklüğüne göre kare şeklinde bir kağıt alın. Örnek çalışmamızdaki çiçekleri 10×10 cm ebatında kare kağıttan hazırladık. Kağıdı ayarladıktan sonra üçgen olacak şekilde ikiye katlayın. Katlama yerini belirginleştirip makas ile iki eşit üçgen şeklinde kesin. Çiçeği hazırlamak için üçgenlerden birini kullanmanız yeterli olacaktır.

Üçgen kesilmiş kağıdı ilk olarak ikiye katlayın. Ardından resimde görüldüğü gibi kağıdın üçte biri kadar ortaya doğru katlayın. Katlamadığınız diğer kısmı katladığınız kağıdın üzerine simetrik olacak şekilde katlayın. Bu şekilde kağıdın üzerine uzunlamasına bir yaprak çizin. Bu yaprağı kesin ve kağıdın katlarını dikkatli şekilde açın.

Kağıdın katlama yerlerinin hepsini içeri doğru olacak şekilde yeniden belirginleştirin. Katlama yerlerinden kıvırarak yuvarlak şekil aldırıp ilk ve son yaprağı birbirine yapıştırıcı ile yapıştırın. Çiçeğin yapraklarını şiş, kalem ya da kürdan yardımı ile hafifçe dışarı doğru kıvırın.

Çiçeğin sap kısmı için yeşil renkli bir kağıt kullanabilirsiniz. 14×10 cm ebatında yeşil bir kağıdı tek bir alt kenarından çaprazlamasına sararak uzun bir çubuk şekli aldırın. Bu çubuğun alt ve üst kısımlarından biraz kesip düzleştirin. Üst kısmından dört adet çeltik açın ve dışarı doğru kıvırın. Kıvrım yerlerine yapıştırıcı sürüp hazırladığınız çiçeği bu kısımlara yapıştırın. Çiçeğin yapraklarını da aynı renk kağıt ile hazırlayıp yapıştırabilirsiniz.

Kağıttan Trompet Çiçeği Resimli Anlatım
Kağıttan Trompet Çiçeği Resimli Anlatım

Çiçekleri hazırlamak için renkli kağıtlarınız yoksa beyaz renkli kağıtların kenar kısımlarını şerit şeklinde boyayarak da aynı çiçekleri hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan trompet çiçeği nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı görmek için resimli anlatımı ya da kanalımızda yer alan videomuzu izleyin. İsterseniz benzer çalışma olan Kağıttan Çiçek Yapımı çalışmamıza da göz atabilir, bu çiçeklerden de hazırlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SSoHwz3iKaU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir