Mini Hediye Paketi Yapımı

Mini Hediye Paketi Yapımı

Mini hediye paketi yapımı ile sevdiklerinize çok sevinecekleri sürprizler yapabilirsiniz. Evde buluna kağıtlar ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu paketleri, özel günlerde küçük hediyeler vermek için de kullanabilirsiniz. Hem eğlenceli, hem sevimli bir çalışma olan hediye paketi yapımının detaylarına geçiyoruz. Sizde sevdikleriniz ve çocuklar için bu mini paketleri hazırlayabilir, hediyelerinizi bu paketler içinde verebilirsiniz.

Mini Hediye Paketi Yapımı

Kağıttan hediye paketi yapmak için istediğiniz büyüklükte kağıtlar kullanabilirsiniz. Eğer mini paket hazırlamak isterseniz 7×14 cm ebatında kağıt kullanabilirsiniz. Bu mini paketlerin içine sakız, şeker, küpe, kolye ucu gibi küçük hediyeler koyabilirsiniz. Daha büyük hediyeler için dikdörtgen şeklinde olması koşulu ile daha büyük kağıtlar kullanabilirsiniz.

Mini Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım
Mini Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım

Kağıdı hazırladıktan sonra enlemesine önünüze alın. Kağıdın ortasına gelecek şekilde desen çizin. Desen olarak sevdiğiniz çizgi film karakterleri, çiçekler, hayvanlar ve çeşitli sevimli desenler seçebilirsiniz. Çizimden sonra renkli kalemler ile deseni boyayın. İsterseniz paketlerin üzerine isim ya da kelime de yazabilirsiniz. Çizim ve boyamayı tamamladıktan sonra kağıdın arkasını çevirin. Enlemesine bir kenarına tutkal sürün. Tutkalın kağıdı çok fazla ıslatmaması için bir kulak çubuğu ile tutkalı yayın. Kağıdın diğer kenarını tutkallı kenarın üzerine kapatıp yapıştırın.

Yapıştırma işleminden sonra paketin alt ve üst kısmını yapıştırın. Bunun için çizip boyadığınız deseni paketin orta noktasına gelecek şekilde ayarlayın. Paketin kenar kısmına biraz tutkal sürüp çubuk ile yayın. Sonrasında içine istediğiniz hediyeyi koyun. Diğer tarafını da aynı şekilde biraz tutkal ile kapatın.

Kağıttan hediye paketlerinin daha kabarık olması için yan kısımlarından parmak uçlarınız ile hafifçe bastırın. Eğer kağıdınız çok ince ise bu işlemi daha dikkatli yapmanızı öneririz. Paketlerin kenar kısımlarını elinizde var ise tırtıklı kesen makas ile kesebilirsiniz. Eğer evinizde bu tür bir makas yok ise kendiniz de ince uçlu bir makas ile aynı işlemi yapabilirsiniz. Paketlerin uç kısımlarını desenlendirme işlemi sırasında ince şerit şeklinde istediğiniz renklere boyayıp daha şirin bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mini hediye paketi yapımının detayları için yukarıdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz. İsterseniz Youtube kanalımızda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz. Benzer çalışma için ise Kağıttan Hediye Paketi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir