Kağıttan Resim Çerçevesi Yapımı

Kağıttan Resim Çerçevesi

Kağıttan resim çerçevesi yapımı hem eğlenceli hem de sonucu çok şirin olan bir çalışmadır. Kağıt sanatlarını sevenlerin çok hoşuna gidecek olan bu çerçeve aynı zamanda güzel bir de hediye önerisidir. Kare şeklinde bir kağıdı katlayarak elde edeceğiniz resim çerçevesine resim koyarak ya da küçük not kağıdı ekleyerek kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan origami resim çerçevesi yapımı detaylarına geçmek istiyoruz.

Kağıttan Resim Çerçevesi Yapımı

Kağıttan çerçeve yapmak için renkli ya da düz beyaz kağıt kullanabilirsiniz. Evinizde kare şeklinde bir kağıdınız yok ise kenarından üçgen şeklinde katlayıp tam hizasından keserek kare şekline getirebilirsiniz. Kare şeklinde kestiğiniz bu kağıt ile resim çerçevesi hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan Resim Çerçevesi Yapımı
Kağıttan Resim Çerçevesi Yapımı

Kare şeklindeki kağıdı ilk olarak üçgen şeklinde katlayıp katlama yerlerini belirginleştirin. Ardından kağıdı açıp aynı işlemi diğer çapraz kenarlar için de yapın. Katlama yerlerini belirginleştirmek gerçek katlamaların daha düzgün olmasını sağlayacaktır. Kağıdı tepe uçları tam ortasına gelecek şekilde üçgen olarak katlayın. Katladığınız üçgenleri açın. Kağıdın sivri ucu katladığınız üçgenin katlama yerine gelecek şekilde daha küçük bir üçgen olarak yeniden katlayın. Bu üçgeni açmadan bir kere daha içeri doğru katlayın. Diğer kenarlar için de aynı işlemi yapın. Bu şekilde kenarları daha kabarık ortası çerçeve şeklinde bir görüntü elde edin.

Daha sonra kağıdı tersine çevirin. İlk başta yaptığınız kenarlardan içeri doğru üçgen şeklinde katlama işlemini yeniden yapın. En son olarak üçgenleri sivri uçları dışarı çıkacak şekilde bir kere daha katlayın. Bu işlemi yaparken orantılı katlamaya dikkat edin. Kağıdı çevirip çerçeveyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hazırladığınız kağıttan çerçevenin içine resim ya da not kağıdı koymak için son katladığınız üçgenleri hafifçe açın. İstediğiniz resim ya da kağıdı çerçeve içine ekleyip yeniden kenarlarından kapatın. Bu şekilde istediğiniz zaman resimleri değiştirebilir ya da not kağıtlarına daha farklı mesajlar yazabilirsiniz.

Kağıttan çerçeve yapımı detayları için resimli anlatım aşamalarına göz atabilirsiniz. İsterseniz Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Benzer çalışmalar içinse sitemizde yer alan kendin yap kategorimize göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=egNbg1JDwuI

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir