Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek sıkılaştırıcı yumurta maskesi ile cildinizin daha sıkı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildimiz ve yüzümüz yuvarlak yapılı küçük gözeneklerden oluşur. Farklı sebepler ile zaman zaman bu gözeneklerde genişleme ve kirlenme meydana gelir. Genişleme meydana geldiğinde ciltte delikli bir görünüm ortaya çıkar. Bu görünümün önüne geçmek için gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanılıyor. Değişik kozmetik markalarının özenle hazırladığı gözenek sıkılaştırıcı ürünlerin dışında evde de doğal malzemeler ile uygulamalar yapılır. Bu yazımızda sizlerle evde uygulanan gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini vereceğiz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Ciltteki gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaştırılması cildin hem sağlığı hem de güzelliği için önemlidir. Çevresel kirlilik, yaş faktörü, cilt tipi gibi değişik sebeplerden ötürü gözeneklerin kirlenmesi normaldir. Kirlenmeye başlayan gözenekler ilk olarak hafif kahverengimsi bir renk alır. Bu aşamada önlem alınmazsa bu kahverengi gözenekler siyah noktalara dönüşür. Siyah nokta oluşumundan sonra hala bir uygulama yapılmaz ise zaman içinde bu noktalarda sertleşme olur. Sertleşen ve iltihaplanan siyah noktalar akne sivilce haline gelerek kişinin daha büyük sorun yaşamasına sebep olur.

Cildiniz ile ilgili siyah nokta ve sivilce sorunu yaşamamak için erken olarak müdahale etmeniz gerekir. Yumurta akı ve limon karışımlı cilt maskesi gözeneklerin hem temizlenmesini hem de küçülmesini sağlar. Düzenli uygulama ile cildinizdeki değişimi kendiniz de görebilirsiniz.

Yumurta Akı ve Limon Maskesi Malzemeleri

  • 1 adet yumurta akı
  • Yeterli miktarda taze limon suyu

Yumurta Akı ve Limon Maskesi Yapılışı

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak yumurtanın akı ile sarısını ayırın. Yumurta akının içine limon suyu ekleyin. Limon suyunu kontrollü şekilde ekleyin. Koyu kıvamlı olana kadar malzemeleri karıştırın. Karışan malzemeleri yüzünüze sürün. Göz ve dudak çevresine maskesinin gelmemesine dikkat edin. Maskenin cildinizde tamamen kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. En son olarak buz küpleri ile cildinize masaj yaparak işlemi tamamlayın. Maskeyi gözeneklerinizin büyüklüğüne göre haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Gözenekleriniz küçülmeye başladığında haftada bir ya da iki haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Cildinizde renk tonu değişikliği var ise eşitlemek için maskenin içine 1 çay kaşığı kadar bal ekleyin. Aynı şekilde maskeyi uygulayın. Bazı hassas ciltlerde limon suyu alerjiye neden olabilir. O zaman maskeyi sadece yumurta akı ile yapın.

Ev yapımı yumurta akı maskesi tarifini beğendiyseniz Kabak Çekirdeği Maskeleri tarifimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir