Kalp Kart Yapımı

Kalp Kart Yapımı

Kalp kart yapımı sevdiklerinize kendi elleriniz ile hazırlayabileceğiniz kartlardan birisidir. Sevdiklerinize aldığınız hediyelerin içine ekleyebileceğiniz bu kartı isterseniz tek başına da hediye olarak verebilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan kalp kart, tüm özel günlere uygun… Sadece kesme ve yapıştırma işlemleri ile elde edeceğiniz bu kartın yapım aşamalarına gelin birlikte göz atalım…

Kalp Kart Yapımı

Kalp kart, görüntüsü ve anlamı ile çok özel bir hediyedir. Bu hediye kartını hazırlarken istediğiniz şekilde kağıtlar kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan renkli kağıtlar, fon kartonu, eva ya da düz kağıtlar ile bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Renkli kalemler

Yapılışı

Kalp kartı hazırlamak için ilk olarak kare şeklinde bir kağıdı ortadan ikiye katlayın. Katlama işleminden sonra kağıdın üzerine yarım kalp çizin. Bu yarım kalbi kesip açın. Kağıdı açtığınızda iki tarafı da eşit bir kalp şekli ortaya çıkmış olacak. Hazırladığınız bu kalp ortadaki küçük kısmı oluşturacak. Yeniden daha büyük boyutlu bir kare kağıdı ortadan ikiye katlayın. Kestiğiniz bu küçük kalbi katladığınız kağıdın katlama yerine gelecek şekilde üzerine katlayın. Minik kalbin 1 cm uzağından kalem ile çizin. Çizdiğiniz bu kalbi de kesin. Böylece ortadaki küçük kalbin bir boy büyüğünü elde edin.

Hazırladığınız küçük kalbin arkasını yapıştırıcı ile kaplayın. Büyük kalbin ortasına yapıştırın. Kalbi makas ile ortadan ikiye kesin.

Kalp kartın ortasına mesaj yazılacak yerini hazırlamak için uzunlamasına bir kağıt kesin. Kağıdı resimli anlatım ve videodaki gibi katlayın. Üstte kalan katlama yerlerine yapıştırıcı sürün. İkiye kestiğiniz kalbi düzgün bir şekilde yapıştırın. Ortadaki kısma istediğiniz mesajı yazın.

Hazırladığınız hediye kartı istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Eğer renkli ve desenli kağıtlarınız yok ise düz bir kağıdın üzerine renkli, keçeli kalemler ile desenler yaparak daha orijinal bir kart hazırlayabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuklar ile birlikte yapıp onların da el becerilerini geliştirebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz benzer çalışmalar için sitemizde yer alan kendin yap bölümüne göz atabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımızdan ilgili çalışmanın videosuna da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın