Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı

Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı

Ataçtan kalpli yüzük yapımı ile rengarenk yüzükler hazırlayabilirsiniz. Yapım aşamasında her hangi bir alet kullanmadan sadece tek bir ataç ile yapabileceğiniz yüzükleri küçükler için de hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden ataç ile kalpli yüzük yapımının detaylarına geçmek istiyoruz.

Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı

Ataç ile yüzük yapımı evdeki malzemeler ile yüzük yapmak isteyenlerin en çok hoşuna giden fikirlerden birisidir. Ekstra malzeme ya da alet kullanmadan tek bir ataç ile eklem yüzükleri hazırlayıp değişik bir tarz yaratmak mümkün. Bu çalışma için evinizde bulunan tüm ataçları kullanabilirsiniz. Renkli, desenli ya da düz ataçların tümü ile yüzük yapmak mümkün.

Kalpli Yüzük
Kalpli Yüzük

Kalpli yüzük yapmak için ilk olarak atacı parmaklarınız ile açıp düzleştirin. Bu aşamada tamamen düz olmasına gerek yok. Düzleştirdiğiniz atacı tam orta noktasından ikiye katlayın. Katlama yerinde küçük bir daire oluşturun. Bu daire kalbin orta kısmını oluşturacak. Daireyi oluşturduktan sonra her iki yanından kenarları aşağı doğru bükün. Bu işlem sırasında iki tarafın da aynı olmasına dikkat edin. Aksi halde kalpte yamulmalar olabilir.

Kalp şeklini oluşturduktan sonra düz olarak kalbi elinize alın. Parmaklarınızın kalınlığına uygun yuvarlak bir aparat kullanın. Bunun için işaretleme kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Yüzüğe şekil vermek için bu kaleme atacı dolayın. Tamamen yuvarlak olması için sert bir zemin üzerinde kaleme bastırarak bir kaç kere döndürün. Artık yüzüğünüzü kullanabilirsiniz.

Kalpli yüzük yapımı çalışmasında isterseniz daha değişik malzemeler de kullanabilirsiniz. Örneğin yüzüğü oluşturmadan önce düzleştirdiğiniz atacın üzerine ip sarabilirsiniz. Ya da yüzüğü hazırladıktan sonra kalbin orta noktasına bir adet küçük boncuk yerleştirebilirsiniz. Evinizde bulunan malzemeler ile kendi yüzüğünüzü tasarlayabilir, tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz benzer çalışma olan Ataçtan Yüzük Yapımı çalışmasına da göz atabilirsiniz. Ayrıca diğer kendin yap çalışmaları için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir