Güneş Sütü Nedir Nasıl Kullanılır
Güzellik

Güneş Sütü Nedir Nasıl Kullanılır

Güneş sütü nedir nasıl kullanılır yaz aylarında en fazla merak edilen sorulardandır. Cilt ve vücut bakımının önemli parçalarından birisi olan güneş sütleri, kozmetik ürün markalarının da özellikle üzerinde durduğu ürünlerdir. Pek çok ünlü markanın farklı çeşitlerde güneş sütleri vardır. Bu ürünlerin seçimi ve kullanımına dikkat etmek gerekir. Yazımızın devamında güneş sütü hakkında detayları bulabilirsiniz.

Güneş Sütü Nedir Nasıl Kullanılır

Yazın güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için farklı çok sayıda ürün kullanılıyor. Bu ürünlerin başında UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili güneş kremleri geliyor. Güneş sütleri de tıpkı güneş kremleri gibi SPF koruma faktörlerine sahip ürünlerdir. Hem vücut, hem yüz bölgesi için ayrı formüllerde hazırlanan bu ürünler, yapılarından dolayı süt olarak isimlendiriliyor. Akışkan, ince yapılı olmasının yanında nemlendirici özelliği bulunan güneş sütleri, ciltte rahatsız edici bir his bırakmıyor. Hoş kokuları, tere ve suya dayanıklı yapıları ile deniz, havuz ve sahillerde de tercih ediliyor.

Güneş sütleri, ciltte kolayca yayılan ve cilt tarafından hızlıca emilen bir yapıya sahiptir. Güneş yanıkları, güneşe bağlı cilt lekelenmeleri, kuruluk, yağlanma ve yaşlanma belirtilerine karşı koruma özellikleri vardır. Bazı markaların sprey formunda satılan güneş sütleri de vardır. Bu ürünlerin kullanımı daha da kolay olduğundan çokça tercih ediliyor.

Güneş sütleri, güneş kremleri ile aynı etkileri sağlar. Ancak güneş kremlerinin bazılarında oluşan ciltteki rahatsızlık ve ağırlık verme hissi bu ürünlerde meydana gelmez. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip kişilerin güneş kremleri yerine güneş sütlerini tercih etmeleri gerekir.

Güneş Sütü Kullanımı

Bu ürünler de tıpkı güneş kremleri gibi yaz-kış her zaman kullanılıyor. Kış aylarında gündüz saatlerinde dışarı çıkarken yüze uygulanan güneş sütü gün boyu koruma sağlar. Ancak yaz aylarında bu süre değişiklik gösterir.

Güneş sütünü cilde uygulamadan önce mutlaka cildin tamamen temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Bunun dışında kullanacağınız ürünün cildin hangi bölgesine uygulanması gerektiğine dikkat edin. Yüz ve vücut için özel olarak hazırlanan güneş sütlerini tercih edebilirsiniz.

Güneş sütünü güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize uygulamanız gerekir. Dairesel hareketler ile yüz ve vücuda sütü uygulayın. Ürünün cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayın. Ardından güneşe çıkabilirsiniz. Gün içinde sütün etkisinin devam etmesi için 2-3 saatte bir kere tazelenmesi yeniden sürülmesi gerekir.

Güneş sütü kullanımı hakkında yazımızı beğendiyseniz Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir