Çakra Renkleri ve Anlamları

Çakra Renkleri ve Anlamları

Vücudumuzun enerji dengesini çakra bölgeleri sağlar. Bu bölgeler her insanda vardır ve aynıdır. Zaman zaman çakra bölgelerinde oluşan tıkanıklık ya da negatif enerjiler kişinin kendisini daha stresli, daha güçsüz ya da daha mutsuz hissetmesine neden olur. Kişinin üzerindeki bu etkilerden kurtulması için çakralarının şifalandırılması gerekir. Bu şifalandırma çalışmaları bioenerji uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bu yazımızda sadece bilgi amaçlı çakra renkleri ve anlamları konusuna yer veriyoruz.

Çakra Renkleri ve Anlamları

Vücudumuzda toplam 7 adet çakra bölgesi vardır. Her bir çakra bölgesi farklı alanı ve rengi temsil eder. Beden sağlığı ve ruhsal denge için önemli olan 7 çakra ve renkleri şu şekilde…

1.Kök Çakra:

Enerjinin en yoğun olduğu yüksek frekanslı çakradır. Rengi kırmızıdır. Ve kırmızı renk ateşli, atak, tutkulu, tehlikeli olmayı temsil eder. Kök çakra doğrudan kişinin yaşamındaki enerjisini temsil eder. Bu nedenle mutlaka güçlendirilmesi, desteklenmesi gerekir.

2.Sakral Çakra :

Yaratıcılık, yeni bir şeyler ortaya çıkarma ve mutlu olmayı sağlayan çakradır. Rengi turuncudur. Turuncu kıyafetlerle ya da turuncunun yoğun olduğu ortamlarda yaratıcılık, huzur ve mutluluk daha ön plana çıkar. Turuncu aynı zamanda ifade etme yeteneğini de güçlendirir. Bu sebeple sakral çakra düşüncelerini kelimelere dökemeyenler için güçlendirilmesi gereken çakralardan birisi.

3.Solar Plexus Çakrası:

Aklın kontrol eden çakra bölgesidir. Rengi sarıdır. Sarı kendine yön vermek ve özgüvenli olmayı temsil eder. Sarı rengi yoğun olarak kullanıyor ve seviyorsanız muhtemelen siz de özgüvenli bir kişilik yapısına sahipsinizdir.

4.Kalp Çakrası :

Kalp ve göğüs bölgesinde yer alan çakradır. Rengi yeşildir. Yeşil renk sağlık ve huzuru temsil eder. Etrafınızda yeşil renk yoğun olduğunda kendinizi daha sağlıklı ve mutlu hissetmenizin sebebi budur. Kalp çakranız açık ve iyi çalışıyorsa kendinizi daha iyi hisseder sevgiyi çekersiniz.

5.Boğaz Çakrası :

Konuşma, kendini ifade etme ve iç huzuru bulma çakrasıdır. Rengi mavidir. Sakinlik ve huzurun rengi olan mavi ile etrafınızı çevrelediğinizde daha sakin, huzurlu ve kendinizi daha rahat ifade eden bir yapıya sahip olursunuz.

6.Üçüncü Göz Çakrası :

Bu çakra bölgesi bilinçaltı ve içsel dünyayı temsil eder. Rengi indigo mavisidir. Koyu mavi, mor karışımı olan bu renk, sezgiyi temsil eder. Üçüncü göz çakrası açık olan kişilerin sezgileri güçlüdür. Kendileri ve çevreleri ile barışık durumdadırlar.

7.Taç Çakra :

Vücudumuzun en üst bölgesinde yer alan taç çakra, maneviyatı temsil eder. Rengi menekşe rengi mor. Yüksek titreşime sahip olan bu renk size evren ile bir bütün olma hissini yaşatacaktır.

Yukarıda verdiğimiz genel bilgilerin yanı sıra kişisel olarak da çakra temizleme geliştirme çalışmaları yapılabilir. Bu konuda alanında uzman kişilerden yardım ve destek alınmasında fayda var.

Yazımızı beğendiyseniz sitemizde yer alan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir