Origami Yıldız Yapımı

Origami Yıldız Yapımı

Origami yıldız yapımı şerit kağıtlar ile hazırlanabilen kolay ve eğlenceli kağıt çalışmalarından birisidir. Çocukların da çok hoşuna gidecek olan bu yıldızları farklı yerlerde kullanmak mümkün. Duvar süsü, çocuk odası dekoru, cam kavanoz içi süsü ya da bileklik boncuğu olarak kullanabilirsiniz. Görüntüsü çok sevimli olan bu minik yıldızların yapım aşamasını yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Resimli, yazılı ve videolu anlatım için bize eşlik etmeniz yeterli…

Origami Yıldız Yapımı

Minik, renkli, kabarık yıldızlar hazırlayıp bulunduğunuz ortamı renklendirebilirsiniz. Bu minik yıldızları hazırlamak için en az 1 cm genişliğinde uzun şerit şeklinde kağıtlar kullanmanız gerekir. Kağıtları isteğinize göre renkli ya da desenli olarak tercih edebilirsiniz. Şeritin uzunluğunu göz kararı belirleyebilirsiniz. Yıldızları kabarık olması için mümkün olduğunda uzun şeritler olması gerekir.

Origami Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Origami Yıldız Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan yıldız yapmak için ilk olarak şeritin bir ucuna ipe düğüm atar gibi katlama yapın. Kağıdın kısa ucunu arkaya doğru katlayın. Uzun kısmını ise bir çarpraz bir yan olarak katlayın. Bu katlama işlemi sırasında yıldızın şeklini takip edin. Şeridin simetrik olarak yıldız etrafında dönmesine özen gösterin. Kağıdı katlama işlemini bitirdikten sonra en son katlanacak kısmında oluşan bir üçgen göreceksiniz. Kağıdın kalan kısmı eğer uzun ise biraz kısaltın. Katlama yerlerinden oluşan bu üçgen kısmın içine kağıdın ucunu yerleştirin.

Katlamalardan sonra elde ettiğini beşgen şeklin yıldız haline gelmesi için resimde ve videoda gösterildiği şekilde tırnak uçlarınız ile hafifçe kenar kısımlarına bastırın. Bu işlem sırasında yıldızın kendine fazla baskı uygulamayın. Tırnaklarınız ile de kenarların tam orta kısmına baskı uygulamaya dikkat edin.

Yıldıza son şeklini vermek için sivri köşelerini parmak uçlarınız ile daha da sivreltin. Minik yıldızlara daha sevimli bir görünüm kazandırmak için kalem ile göz, ağız burun çizebilirsiniz.

Origami yıldız yapımını beğendiyseniz detaylar için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz. Mükemmel yıldız şablonu çıkarmak içinse Tek Kesimle Mükemmel Yıldız yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5Z2PnWR0X3U

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir