Mini Çanta Yapımı
Kendin Yap

Kağıttan Mini Çanta Yapımı

Kağıttan mini çanta yapımı ile renkli sevimli çantalar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu çantaları çocuklarınızın oyunlarında ya da sevdiklerinize hediye verirken kullanabilirsiniz. Origami ve kağıt işlerini sevenlerin çok hoşuna gidecek olan minik çantaların yapım aşaması ve videolu anlatımı için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kağıttan Mini Çanta Yapımı

Kağıt ile minik hediye çantaları hazırlamak mümkün. Yapımı son derece kolay olan sevimli çantaları istediğiniz büyüklükte hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada 15×7 cm ebatında küçük bir kağıt ile mini çanta hazırlanmıştır. sizler daha büyük hediye çantaları hazırlamak isterseniz kağıt ebatını büyütebilirsiniz. Orta boy bir kağıt çanta hazırlamak için A4 kağıdı boyutu uygun olacaktır. Çalışma için istediğiniz çeşit kullanabilirsiniz. Düz beyaz kağıtlarınız var ise renkli kalemlerle renklendirip kendi tarzınıza uygun tasarımlar yapabilirsiniz.

Kağıttan Mini Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Mini Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan çanta yapımı için kağıdı uzunlamasına önünüze alın. Yaklaşık 1 cm kadar içeri doğru şerit şeklinde katlayın. Bu katlama yerine yapıştırıcı sürün. Yapıştırıcı olarak istediğiniz her hangi bir yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. İsterseniz çift taraflı bant da yapıştırma işleminde işinize yarayabilir. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi kağıdı ikiye katlayın ve yapıştırın. İkiye katlanan kağıdı yan çevirin. Bu sefer ortasına yakın olarak şekilde katlayın. Bu katlama yeri çantanın alt kısmını oluşturacak. Katladığınız kısmı resimdeki şekilde iki yanından küçük üçgen oluşturarak katlayın. Bu katlanan yerleri yapıştırın.

Kağıt çantanın üzerini istediğiniz şekilde süsleyin. Bunun için renkli kalemler kullanabilir, sevdiğiniz karakterlerin çıkartmalarını yapıştırabilir ya da düz renkli olarak bırakabilirsiniz. Çantanın üzerini süsledikten sonra içini açın. Eliniz ile alt katlama yerlerini düzeltip çantaya şeklini verin.

Çanta sapları için 1×10 cm iki adet şerit kesin. Şeritleri çantanın ön kısmına ve arka kısmına içinden yapıştırın. İsterseniz sap olarak ip de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız çantaların içine sevdikleriniz için hediyeler, çikolata ve şekerlemeler koyarak harika sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Mini çanta yapımı detaylarını kanalımızda yer alan videoyu da izleyip daha detaylı şekilde görebilirsiniz. Ayrıca benzer çalışmalardan birisi olan Mini Hediye Paketi çalışmamıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir