Üçgen Hediye Paketi
Kendin Yap

Üçgen Hediye Paketi

Üçgen hediye paketi hazırlayarak sevdikleriniz için mini mini sürprizler hazırlayabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde hazırlanan bu hediye paketlerini özel günlerde de sevdiklerinize hediye vermek için kullanabilirsiniz. Yapım aşaması renkli ve eğlenceli olan üçgen hediye paketlerini istediğiniz boyutlarda hazırlayabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız kağıdın boyutunu büyütmeniz ya da küçültmeniz yeterli. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan hediye paketinin yapım aşamalarına geçmek istiyoruz.

Üçgen Hediye Paketi

Hediye paketleri, sevdiklerimize hazırladığımız sürprizlerin daha da anlamlı olmasını sağlar. Verilecek hediyenin boyutuna göre hazırlanan bu paketlerden üçgen şeklinde olanlarının nasıl yapıldığını yazımızda ele aldık. Örnek çalışmada küpe, kolye, yüzük, bileklik gibi küçük hediyeler için hazırlanan mini hediye paketi mevcut. Daha büyük boyutta hazırlamak için kağıdınızı da daha büyük seçmeniz gerekir. Örnek çalışmada kullanılan kağıdı ölçüleri 15×7 cm’dir.

Üçgen Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım
Üçgen Hediye Paketi Yapımı Resimli Anlatım

Hediye paketi yapmak için dikdörtgen bir kağıt kullanmanız gerekir. Kullanacağınız kağıdı renkli, desenli seçebilirsiniz. Eğer renkli ya da desenli kağıdınız yoksa düz bir kağıt üzerine desenler çizip renklendirmelerini yaparak hediye paketini tasarlayabilirsiniz. Kağıdınızı hazırladıktan sonra geniş kısımlarını şerit şeklinde yapıştırıcı ile kaplayın. Dar kenarından bir tanesine de aynı işlemi yapın. Kağıdı enlemesine katlayıp yapıştırıcı yapmadığınız kenarı yapıştırıcı olan kenarın üzerine getirip yapıştırın. Kağıdı elinizde yan çevirin. Yandaki yapıştırdığınız yeri ortalayın. Ortaladığınız bu kenarı parmaklarınız ile bastırarak yapıştırın. Paketin tersini çevirin. Hediyenizi paketin içine yerleştirin. Açık kalan kenarı resimde gördüğünüz gibi kapatın. Üçgen hediye paketiniz artık hazır…

Hediye paketlerini hazırlarken yapıştırıcı olarak stick yapıştırıcı, uhu, soğuk silikon, çift taraflı bant ya da tutkal kullanabilirsiniz. Sıvı yapıştırıcıları kullanırken kağıt üzerine fazla yapıştırıcı gelmemesine dikkat edin. Fazla olan yapıştırıcı kağıdı ıslatıp kötü bir görüntüye neden olabilir. Fazla yapıştırıcıyı kulak temizleme çubuğu yardımı ile kağıt üzerine dağıtabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz benzer çalışmalardan birisi olan Mini Hediye Paketi yapımına da göz atabilirsiniz. Ayrıca çalışmanın detayları için aşağıdaki videomuzu da inceleyebilirsiniz. Daha fazla kağıttan çalışma için de kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir