Ataçtan İnci Boncuklu Yüzük Yapımı

Ataçtan İnci Boncuklu Yüzük Yapımı

Ataçtan yüzük yapımı, evde kolay yüzük yapmak projelerinden birisidir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemeler ile dakikalar içinde birbirinden farklı yüzükler hazırlamak mümkün. Üstelik bunun için her hangi bir takı yapımı aletine ihtiyaç da yok. Sözü daha fazla uzatmadan ataçtan inci boncuklu yüzük yapımı detaylarına geçmek istiyoruz. Sizler de evde bulunan ataçları kullanarak bu sevimli yüzüklerden hazırlayabilirsiniz.

Ataçtan İnci Boncuklu Yüzük Yapımı

Ataç ile yüzük yapımı kolay olduğu kadar şık tasarımlar arasında yer alıyor. Ataç ile yüzük tasarımları için evinizde bulunan renkli, çizgili ya da düz ataçları kullanabilirsiniz. Yüzük yapmak için ilk olarak bir atacı elinize alın. Uç kısımlarından çekerek düz bir tel haline getirin. Sonrasında parmak kalınlığınıza uygun bir kalem elinize alın. Bunun için tahta kalemi ya da markerleri kullanabilirsiniz. Düz hale getirdiğiniz atacı bu kalemin çevresine sarın. Sarma işleminden sonra güzel bir yuvarlak elde etmek için kalemi sert bir masa üzerinde ileri geri döndürün. Bu şekilde atacı yuvarlak yüzük haline getirin.

Ataçtan İnci Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan İnci Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım

Düzelttiğiniz atacı parmağınıza takıp ölçüsünü alın. Fazla kısımları büyük sert bir makas ile kesin. Makas ile kesme aşamasında atacın kopması için kestiğiniz yerden parmağınız ile bastırmanız yeterli olacaktır. Yüzüğü parmağınıza göre kestikten sonra iki ucuna bir adet inci şeklinde boncuk takın. Boncukları sabitledikten sonra yüzüğü kullanabilirsiniz.

Ataç ile boncuklu yüzük yapımında inci boncuk yerine isterseniz daha küçük boyutlarda boncuklar da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız yüzükleri eklem yüzüğü olarak parmaklarınızın ortasına ya da normal yüzük olarak dip kısımlarına yerleştirebilirsiniz. Çalışma için renkli atacınız yok ise düz ataçları evde kendiniz de renklendirebilirsiniz. Bunun için sevdiğiniz renkte bir oje ile atacı boyayabilirsiniz. Ya da ince dikiş iplerinden sevdiğiniz renkleri ataca dolayıp daha farklı bir rengi olmasını sağlayabilirsiniz. Metal görünümden hoşlanıyorsanız bu işlemleri yapmanıza gerek olmayacaktır.

Ataç ile inci boncuklu yüzük yapımının detaylarını resimli anlatımdan ya da Youtube kanalımızdan görebilirsiniz. Ayrıca benzer çalışmalardan birisi olan Ataç ile Eklem Yüzüğü Nasıl Yapılır çalışmamıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.