Kağıttan Dekoratif Çiçek Yapımı

Kağıttan Dekoratif Çiçek Yapımı

Ev dekorasyonunda küçük detaylar büyük değişimleri beraberinde getirir. Hazır olarak satın alınan dekoratif objelerin yanında evde değişik malzemeler ile hazırlanan dekoratif objeler de vardır. En fazla tercih edilenleri çiçeklerdir. Bu yazımızda sizler için kağıttan dekoratif çiçek yapımı detaylarını paylaşacağız. Sizler de sadece bir A4 kağıdı ile eviniz için dekoratif çiçekler hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan Dekoratif Çiçek Yapımı

Kağıttan dekoratif çiçek yapımı için ilk olarak kullanacağınız kağıdı hazırlayın. Büyük bir çiçek hazırlamak için A4 kağıdı kullanabilirsiniz. Orta boy çiçek için A5 daha küçük çiçekler içinse minik dikdörtgenler kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kağıdın rengi ve desenini kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer elinizde desenli ve renkli kağıt yok ise boyalar ile kağıtları kendiniz renklendirebilirsiniz.

Kağıttan Dekoratif Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Dekoratif Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Dikdörtgen şeklindeki kağıdı ilk olarak enlemesine ikiye katlayın. Uç kısımlarını şerit şeklinde yapıştırıcı ile yapıştırın. Yapıştırdığınız bu kısımlarda 2-3 parmak boşluk kalacak şekilde ince şeritler şeklinde kesikler atın. Makas ile bu kesikleri atarken dikkatli olup tamamen kesmemeye ya da çok ince olmamasına dikkat edin. Kağıdın tamamına kesikler atın.

Çiçeği sarmak için yeşil renkli bir pipeti sap olarak kullanabilirsiniz. Eğer evinizde pipet yoksa sap kısmını da yeşil renkli bir kağıt ile hazırlayabilirsiniz. Kesmeden bıraktığınız kısma şerit şeklinde yapıştırıcı sürün. Sap kısmının hizasından döndürerek çiçek şeklinde sarın. En son dönüşten sonra yapıştırıcı ile güzel bir şekilde yapıştırın. Çiçeğin dışarı doğru kıvrılması için makas ile kağıt şeritlerini hafif kıvırın.

Çiçeğin orta kısmı için bir parça yuvarlak eva kesin. Evayı tam çiçeğin ortasına yapıştırın. Çiçeğin şekil alması için elinizle yaprakları yukarı doğru kıvırın. Çiçeğe istediğiniz şekli verip kullanabilirsiniz. Hazırladığınız çiçeği pano olarak asıp, vazo içine yerleştirebilir ya da her hangi bir rafa yapıştırabilirsiniz. Çiçeği tek olarak kullanabileceğiniz gibi birden fazla çiçek ile buketler de hazırlayabilirsiniz.

Dekoratif çiçek yapımı detayları için resimli anlatımı inceleyebilirsiniz. Bunun dışında Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Benzer çalışma içinse Kağıttan Kolay Çiçek Yapımı çalışmasına de göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ybSCaZvaXKc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir