Limonlu Su Diyeti

Limonlu Su Diyeti

Dünya genelinde pek çok insan kilo verme konusunda zorlanıyor. Bu zorluğun üstesinden gelmek için farklı beslenme programları, düzenli egzersizler ve diyetler uygulanır. Kısa sürede kalıcı kilo vermek için uygulanan diyetlerden birisi de limonlu su ile yapılan diyettir. Siz de 1 haftada 4 kilo vermek için limonlu su diyeti yapabilirsiniz. Diyetin uygulanışı ve dikkat edilmesi gerekenler için gelin birlikte yazımızın devamına göz atalım…

Makale İçeriğinde Neler Var

Limonlu Su Diyeti

Limon suyunda yüksek miktarda C vitamini vardır. Vücudun gün boyu zinde olmasını sağlar. Bu özelliğinin dışında vücutta birikmiş olan toksin maddeleri atar. Bu toksin maddeleri atarken metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Hızlanan metabolizma ile birlikte vücuttaki fazla yağlar da atılmaya başlar. Özellikle vücudun hareketsiz kalan bölgelerindeki yağların eritilmesinde limonlu su çok faydalıdır.

Limonlu su diyeti, kısa sürede kalıcı kilo vermek için uygulanan diyetlerden birisidir. Hamileler ve emziren anneler için önerilmez. Bunun dışında kronik hastalığı olanlar ya da düzenli ilaç kullananlar doktorlarına danışıp o şekilde diyeti uygulamalıdır.

Diyet için özel olarak limonlu su hazırlanması gerekir. Bunun için 1 litre soğuk içme suyunun içine bir adet limonun suyunu sıkın. Ardından 7-8 adet taze nane yaprağını suyun içine ekleyin. Bu suyu gün içinde bitirin.

Hazırladığınız limonlu suyu tüketirken beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Bunun için örnek olarak aşağıda bir günlük beslenme programını sizler için paylaşıyoruz. Benzer besinler ile değişik öğünler hazırlayıp siz de limonlu su diyetini yapabilirsiniz.

1 Günlük Örnek Limonlu Su Diyeti Menüsü Örneği

  • Sabahları kahvaltı yapmadan yarım saat önce 1 su bardağı limonlu su içerek güne başlayın.
  • Kahvaltı olarak 1 adet haşlanan yumurta, 5 adet zeytin, 1 dilim tam buğday ekmeği, bol miktarda yeşillik (marul, maydanoz, roka vs.) tüketin.
  • Ara öğünde 1 su bardağı şekersiz limonata tüketin. Şekersiz içemiyorsanız biraz bal ile limonlu suyu tatlandırabilirsiniz.
  • Öğlen öğününde  1 kase yoğurt, bir avuç ceviz, badem ya da fındık tüketin.
  • Akşam yemeğine geçmeden önce bir adet daha ara öğün yapın. Bu öğünde 1 su bardağı ılık limonlu su tüketin.
  • Akşam yemeğinde 1 porsiyon ızgara kırmızı et, tavuk ya da balık, bir salata kasesi zeytinyağı ve sirkeyle tatlandırılmış salata tüketin.
  • Son olarak uyumadan 1 saat önce 1 su bardağı ılık limonlu su ile diyetin bir gününü tamamlayın.

Kilo vermek için limonlu su diyetini 1 hafta uygulayın. Ardından 1 hafta diyete ara verip sonrasında yeniden uygulayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Aristo Diyeti Nedir yazımıza da göz atabilirsiniz.  Ayrıca kendin yap hobi çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir