Hızlı Bronzlaşma Yöntemleri
Güzellik

Hızlı Bronzlaşma Yöntemleri

Yaz aylarını bronz bir ten ile geçirmek pek çok açık tenlinin hayalidir. İstenen bronzluğa ulaşmak için güneşlenmenin dışında bazı yöntemler uygulanır. Bu yöntemler ile yanmadan, kızarmadan sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak mümkün. Evde uygulanabilecek hızlı bronzlaşma yöntemleri hakkında detaylar ve uygulamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Sizde yazın tadını bronz bir ten ile çıkarmak için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kolay ve Hızlı Bronzlaşma Yöntemleri

Kolay ve hızlı bronzlaşma uygulamalarından etkili sonuç almak için ilk olarak cildin ölü hücrelerden arındırılması gerekir. Bunun için cildinizi keseleyebilir ya da peeling yaparak ölü derileri yok edebilirsiniz. Doğal bir bronzluk elde etmek için en pratik yöntem kahve kürüdür. Kahve kürü için bir kase içine 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir fincan kahve tozunu alın. Bu iki malzemeyi kaşık ile karıştırın. Hazır olan karışımı yüz, kol ve bacaklar önce olmak üzere bütün vücudunuza masaj yaparak sürün. 15 dakika süre ile karışımı cildinizde bekletin. Süre sonunda ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

Güneşe çıkmadan bronzlaşma sağlayan bir diğer yöntem de limon ile bronzlaşma yöntemidir. Uygulaması son derece kolay olan bu yöntemi yakın zamanda güneşe çıkacaksanız uygulamamanızı öneririz. Uygulama için bir adet limonu taze olarak sıkın. Hazır olan suyu parmak uçlarınız ile cildinizin her yerine sürün. 15 dakika bekletip ılık su ile cildinizi durulayın.

Kızarmadan Bronzlaşmak için Bunlara Dikkat

Beyaz ve açık kumral tenlilerin bronzlaşması, daha koyu tenlilere göre zordur. Açık tenlilerde bronzlaşma öncesinde oluşan kızarıklık bir kaç önemli noktaya dikkat edildiğinde ortaya çıkmaz. Bu noktalardan ilki kademeli güneşlenmedir. Kademeli güneşlenmede saat 16:00’dan sonra güneşe çıkılması tavsiye edilmektedir. İlk günler yarım saati geçmeyecek şekilde güneşlenme yapılmaktadır. Sonraki günlerde 5 dakikalık artışlar ile süre uzatılıp güneşlenmeye devam edilmektedir.

Hızlı bronzlaşmak için sürülen bronzlaştırıcı kremlerin etkili olmasına gerekir. Bunun için ilk olarak cilde vazelin uygulanıp ardından bronzlaştırıcı sürülmesi gerekir. Böylece vazelin kremin cilde daha iyi işlemesini sağlayarak etkisini arttırır.

Yazımızı beğendiyseniz Mayo ve Bikini İzi Nasıl Geçer yazımıza da göz atabilirsiniz. Kendin yap hobi videoları izlemek için Youtube videolarımızı izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir