Evde Ağda Yapımı

Evde ağda yapımı istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan doğal yöntemlerden bir tanesidir. Evde ağda yapmak için hazır olan ürünler yerine doğal malzemeler kullanılmaktadır. Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu malzemeler ile kısa sürede kendi ağda karışımınızı hazırlayıp uygulamaya geçebilirsiniz. Evde ağda tarifleri ve uygulanışları yazımızın devamında yer almaktadır.

Evde Ağda Yapımı

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla uyguladığı yöntemlerin başında ağda geliyor. Uzun süreli temizlik sağlayan ağda aynı zamanda tüylerin daha seyrek gelmesini sağlamaktadır. Evde ağda hazırlamak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri yazımızın devamında sıra ile paylaşacağız. Sizler de kendinize uygun olan tarifi hazırlayıp uygulamasını yapabilirsiniz.

Birinci Tarif

Gerekli Malzemeler

  • Bir su bardağı şeker
  • 1 su bardağı bal
  • Bir su bardağı koyu mısır şurubu
  • 1 adet limon

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Geniş ağızlı bir kap içine gerekli olan malzemeleri alın. Ardından tahta kaşık yardımı ile malzemeleri güzelce karıştırın. Sonrasında kabı ocak üzerine ya da mikrodalga içine alın. Karışımdaki şekerler eriyene kadar karışımı ısıtın. Şeker eriyince karışım koyu bal rengi alacaktır. Hazır olan karışımı cam bir kavanoz içine alın. Yaklamayacak kadar ısıya gelince cildinize uygulayıp çekebilirsiniz. Ayrıca sonradan kullanmak isterseniz ağdayı ısıtmanız gerekecektir.

İkinci Tarif

Gerekli Malzemeler

  • 2 fincan esmer toz şeker
  • Bir fincanın çeyreği su
  • 1 fincanın çeyreği kadar limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ağda için gereken malzemeleri ocak ısısına dayanıklı bir kap içine alın. Sürekli karıştırarak ev yapımı ağdayı hazırlayın. Hazır olan ağdayı cam bir kavanoz içine koyabilirsiniz. Hemen kullanacaksanız ağdanın cildi yakmayacak kadar ılımasını bekleyin. Daha sonraki kullanımlarda ağdanın sürülebilir kıvama gelmesi için hafif ısıtmak gerekecektir.

Üçüncü Tarif

Gerekli Malzemeler

  • 2 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı su
  • 1 çay kaşığı limon tuzu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak şeker ve suyu uygun büyüklükte bir tencere içine alın. 10 dakika boyunca karıştırarak ocak üzerinde tutun. 10 dakika sonra 1 çay kaşığı limon tuzunu da karışım içine ekleyin. Malzemeleri karıştırarak pişirmeye devam edin. Koyu kıvam alan karışımı ocak üzerinden alın. Cildi yakmayacak kadar soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

Evde ağda yapımı için ilk olarak cildinizin çok temiz olmasına dikkat edin. Ardından dikkatli bir şekilde ağda karışımından cildinize sürün. Sonrasında tüylerin çıkış yönü tersine tek seferde ağdayı çekin.

Yazımızı beğendiyseniz Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ya da kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir