Ev Yapımı Kırışık Giderici Maske Tarifleri

Kırışık Giderici Maske Tarifleri

Kırışık giderici maske ciltte oluşmaya başlayan küçük kırışıkları yok etmek ve yeniden oluşumunu önlemek için uygulanmaktadır. Cilt, zaman içinde yaşlanarak kırışmaya başlar. Özellikle mimiklerini daha fazla kullanan kişilerde yüz kırışıklıkları daha fazla olmaktadır. Düzenli uygulamalarda maskelerin kısa sürede etki ettiği ve yeni başlayan kırışıkları yok ettiği görülmektedir.

Kırışıklık Giderici Maske

Zaman içinde göz çevresi, dudak çevresi ya da yanak kısımlarında kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bu kırışıklıklar ilk zamanlar çok fazla can sıkmasa da zaman içinde kişinin kendini çirkin hissetmesine neden olmaktadır. Bunu önlemek için rutin cilt bakımına kırışıklık giderici maskelerin eklenmesi gerekmektedir.

Kırışıklıklar için maskeler güzellik ve cilt bakımı merkezlerinde uygulanmaktadır. Bunun dışında evde de kişi kendisi kırışıklık giderici maske hazırlayıp uygulamaktadır. Evde yapılabilecek uygulamalarda iki yol izlenmektedir. Bunlardan birincisi güvenilir bir kozmetik markasının hazır olarak satılan maskelerinden uygulamaktır. Bunun için cilt tipinize uygun maske çeşitlerinden birini seçip satın alarak evde talimatlara uygun şekilde hazırlamanız yeterli olacaktır. Diğer seçenek ise evde bulunan doğal malzemeler ile kendi maskenizi hazırlamaktır.

Ev yapımı kırışık giderici maske tariflerini hazırlarken verilen ölçülere birebir uymanız gerekir. Eksik ya da fazla malzeme maskenin etkisini olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca cilt tipinize uygun malzemeler seçmeye de özen göstermeniz gerekmektedir. Bu noktalara dikkat ederek uygulayabileceğiniz ev yapımı kırışık giderici maske tariflerinden bazıları şunlardır.

Kırışıklık Giderici Elma Maskesi

Elmanın cilt güzelliğine etkisini bilmeyen yoktur. Bu mucizevi meyve aynı zamanda kırışıklıkların azalması önlenmesinde de etkilidir. Bu maskeyi haftada bir kere kırışıklık olan bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Elma Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 adet elma
  • 1 yemek kaşığı süt kaymağı
  • 2 yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için ilk olarak elmayı rendenin küçük gözü ile rendeleyin. Su ile süt kaymağını küçük bir cezve içine alıp kaynatın. Kaynayan karışımın üzerine rendelediğiniz elmayı ekleyin. Yeniden malzemeleri karıştırın. Koyulaşan maske karışımını ocak üzerinden alıp soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı kırışıklık bölgesine sürün. 1 saat bu şekilde bekletin. Sonrasında bol su ile cildinizi temizleyerek maskeyi tamamlayın.

Kırışıklıklar için Muz Maskesi

Muzun içeriğinde bol miktarda E vitamini bulunmaktadır. Bu da cilt hücrelerinin korunması ile kırışıkların azalmasını sağlamaktadır.

Muz Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 adet muz

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Muz maskesi için muzu blenderden geçirip püre haline getirin. Hazır olan bu karışımı kırışıklık bölgesine sürün. 25 dakika cildinizde maskeyi bekletin. Ardından ılık su ile temizlemesini yapabilirsiniz. Maskeyi haftada bir kere uygulamak yeterli olacaktır.

Kırışıklık Giderici Yaş Maya Maskesi

Yaş maya da cildin korunması ve gençleşmesi için kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Bu malzeme ile hazırlanan maskeyi de haftada bir ya da iki haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Yaş Maya Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 adet yaş maya
  • Biraz ılık su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için bir kase içine mayayı alın. Üzerine azar azar ılık su ilave edip mayayı ezin. Maya ile su homojen kıvam alıp macun gibi olunca maskeyi uygulayabilirsiniz. Uygulama için cildinizi temizleyin ve kırışıklık bölgesine kalın bir tabaka halinde maskeyi sürün. 30 dakika maskeyi bekletip soğuk su ile temizleyin.

Yukarıda vermiş olduğumuz doğal maske tarifleri düzenli uygulamada kısa sürede etkisini gösterecektir. Maskelerden istediğinizi tek başına uygulayabilirsiniz. Etkisini görmediğinizi düşündüğünüzde başka bir maskeyi hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Ancak aynı anda birden fazla maske uygulamamanızı öneririz.

Yazımızı beğendiyseniz Cilt Lekeleri için Ballı Maskeler yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir