Nemlendirici Yoğurtlu Saç Maskesi Tarifi

Nemlendirici Yoğurtlu Saç Maskesi Tarifi

Yoğurtlu saç maskesi, saçların güçlenmesi ve dökülmesine karşı etkili bir maskedir. Evde bulunan malzemeler ile hazırlanan bu maske, tüm saç tipleri için uygulanmaktadır. Yapımı ve uygulanması son derece kolay olan nemlendirici özellikli saç maskesini bu yazımızda sizlerle paylaştık. Daha sağlıklı saçlara kavuşmak için siz de bu maskeyi düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Yoğurtlu Saç Maskesi Tarifi

Yoğurt, kişisel bakım için kullanılan doğal malzemelerden birisidir. Hem cilt bakımı, hem saç bakımı için kullanılan bu malzeme, uygulama bölgesinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Nemlendirici yoğurtlu saç maskesi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir…

Saç Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 2-3 yemek yoğurt
  • 2 yemek kaşığı organik bal
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Saç Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Maske için derin bir kase içine yoğurt, sirke ve organik balı alın. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri güzelce karıştırın. Maske için kullanacağınız yoğurdun ne çok susuz ne de çok sulu olmamasına dikkat edin. Sirke olarak isterseniz üzüm sirkesi de kullanabilirsiniz. Hazır satın alabileceğiniz gibi evde kendiniz yaptığınız sirkeleri de kullanabilirsiniz.

Maskeyi hazırladıktan sonra saçlarınıza ve saç derinizi uygulayın. Uygulamayı yaparken saç derinize masaj yapmayı unutmayın. Saçlarınızın uzunluğu ve gürlüğüne göre malzemeleri azaltıp çoğaltabilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra bone ile kapatın. Yaklaşık 2 saat boyunca maskeyi saçlarınıza bekletin.

Süre sonunda saçtaki maskeyi ılık su ile akıtın. Daha sonra kalan maskenin akması için hafif bir şampuan ile saçların tamamını yıkayıp durulayın. Maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Yoğurtlu Saç Maskesinin Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu maske tarifini uygulamadan önce saçların mutlaka temizlenmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Saçta her hangi bir saç ürünü, jöle, sprey gibi şekillendirici ürün var ise ilk olarak bunları temizlemek gerekir. Saçlarınızdaki ürünleri temizledikten sonra saç kurutma makinesi ya da havlu ile kurutun. Tamamen kuruduktan sonra saçlarınıza maskeyi uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici yoğurtlu saç bakım maskesini uygularken başka her hangi bir saç maskesi daha uygulamamanız gerekir. Bu hem hazırladığınız nemlendirici maskenin hem de diğer maskenin etkisini azaltacaktır. Bunun için maskelerin tek tek uygulanması gerekir.

Saç bakım maskesi uygulanırken saç diplerini de unutmamak gerekir. Bunun için maskeyi saç diplerine masaj yaparak uygulamaya özen göstermek gerekir.

Verdiğimiz doğal saç maskesi tarifi ile saçlarınızı nemlendirip daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Maske tarifimizi beğendiyseniz Parlak ve Sağlıklı Saçlar için Gül Suyu Maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca hobi ve kendin yap çalışmaları için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir