Kolay Fransız Manikürü Nasıl Yapılır

Kolay Fransız Manikürü Yapımı

Fransız manikürü kadınlar arasında en çok tercih edilen tırnak manikürlerinden birisidir. Hem uzun hem kısa tırnaklar için uygun olan bu uygulama farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Yazımızda çok kısa sürede ayrıca aparat kullanmadan kolay Fransız manikürü yapımını paylaşıyoruz. Sizler de bu kolay yöntem ile kısa sürede manikürü uygulayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tırnaklara Fransız Manikürü Yapımı

Tırnakların bakımlı ve güzel görünmesinde manikürün önemi çok büyüktür. Temiz, bakımlı tırnak görüntüsü veren Fransız manikürü geçmişte günümüze en çok tercih edilen tırnak süslemelerinden birisidir. Kısa tırnakları daha uzun göstermek için uygulanan bu yöntem orjinalinde beyaz oje ile yapılmaktadır. Alternatif olarak renkli ojeler ile de aynı manikürü yapmak mümkündür.

Evde Fransız manikürünü yapmak için tırnak rengine yakın bir taban oje kullanılmalıdır. Bu oje pudra, beyaz ya da pembe tonlarında olabilir. İkinci renk olarak ise tırnak uçlarına uygulama yapmak istenen oje rengi seçilmelidir. Klasik french manikürde uç renk olarak beyaz oje kullanılmaktadır.

Evde Fransız Manikürü Yapımı
Evde Fransız Manikürü Yapımı

Uygulama için ilk olarak tırnaklarınıza kullanıyorsanız tırnak koruyucu ojenizi sürün. Ardından bir ya da iki kat taban ojeyi sürün. Taban ojenin tamamen kurumasını bekleyin. Sonrasında uç kısımlarını renklendirmeye geçebilirsiniz.

Tırnak uçlarının renklendirilmesi için beyaz ojeden biraz avuç kenarına sürün. Bunu yaparken ojenin çok ince kat olmamasına dikkat edin. Ardından diğer elinizdeki tırnaklarınızı bu ojenin olduğu kısma batırıp hafif öne doğru ittirerek renklendirmeyi yapın. Tırnaklarınızın kenar kısımlarında kalan boşluklar içinse tırnaklarınızı sağa sola eğerek renklendirmeyi yapabilirsiniz.

Uygulama sonrasında tırnaklarınız kısa ise parmak uçlarınızda oje kalıntıları olabilir. Bunları temizlemek için kesik uçlu nail art fırçası ya da kulak temizleme çubuğu kullanabilirsiniz. Çubuk ya da fırçayı biraz asetona batırıp parmak uçlarınıza sürerek oje kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Manikürün daha uzun süre kalması için son olarak oje koruyucu sürerek manikürü bitirebilirsiniz.

Evde kolay Fransız manikürü yaptıktan sonra isterseniz tırnaklarınıza ek olarak başka nail art modelleri de uygulayabilirsiniz. Örnek olarak Nazarlıklı Nail Art Yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca başka nail art modelleri için de Youtube kanalımızda yer alan videolara da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir