Tırnak Süsü Nasıl Yapıştırılır
Güzellik,  Kendin Yap

Tırnak Süsü Nasıl Yapıştırılır

Bakımlı ve güzel tırnaklar için oje sürerek uygulanan nail art uygulamaları dışında özel tırnak aksesuarları da kullanılmaktadır. Nail art setleri ile birlikte yada tek olarak satılan bu aksesuarlar tırnakların daha güzel görünmesini sağlar. Nasıl ki özel davetlerde ışıltılı kıyafetler tercih ediliyorsa tırnaklarda da ışıltılı tırnak süsü uygulaması yapılabilir. Özel olarak güzellik merkezi yada kuaförlerde yapılan tırnak süslemesinin dışında evde de kişi kendisine bu uygulamayı yapabilir.

Tırnak Süsü Uygulaması

Tırnak süslemesi için tırnaklarınızın şekli ve uzunluğuna göre taşlar seçebilirsiniz. Uygulama için ilk olarak bir yada iki kat taban oje sürün. Taban ojeyi istediğiniz renkte sürebilirsiniz. Oje tamamen kuruduktan sonra tırnak taşlarını yapıştırabilirsiniz.

Tırnak taşını tırnağa yapıştırmak için şeffaf oje içindeki fırçayı çıkarın. Oje kavanozunun kenarına fırçayı sürerek ojenin fazlalığını alın. Taşı yapıştırmak istediğiniz yere fırça ucu ile bir nokta şeklinde şeffaf oje bırakın. Taşı bir cımbız yada taş yapıştırmak kalemi ile alıp şeffaf oje üzerine bırakın. Hafifçe bastırıp yapışmasını sağlayın. Eğer evinizde cımbız yada taş yapıştırma kalemi yok ise hafif sivri uçlu her hangi bir aparat ile de yapıştırma yapabilirsiniz. İlk olarak bir plastik üzerine bir kaç damla şeffaf oje alın. Yapıştırma yapacağınız aparatı şeffaf ojeye biraz batırın. Daha sonra taşın üzerine aparatı hafifçe değdirip taşı olduğu yerden alın. Tırnağınıza yapıştıracağınız yere taşı bırakın. Elinizle bastırıp düzeltin.

Taşı tırnağa yapıştırdıktan sonra daha sağlam olması için bir kat şeffaf oje sürün. Bu şekilde hem oje daha parlak olacak hem de taş daha sağlamlaşacaktır. Şeffaf ojeniz yok ise yapıştırmak işlemini taban oje rengi ile de yapabilirsiniz. Ancak taşı sağlamlaştırmak için üzerine taban ojesinden sürmeyin. Aksi halde oje taşının renginde bozulma ve matlaşma meydana gelir.

Tırnak Süsü Yapıştırma
Tırnak Süsü Yapıştırma

Yapıştırdığınız tırnak süslerini çıkarmak için normal ojeyi çıkarırken kullandığınız asetonları kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile asetonu tırnağınıza sürerek taşları çıkarabilirsiniz.

Tırnak süsü nasıl yapıştırılır konusundaki yazımızı beğendiyseniz ek olarak Takma Tırnak Nasıl Takılır Çıkarılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca bizi Youtube kanalımızdan da takip edip, videolarımızı izlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir