Evde Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Evde Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Uzun süre uğraşıp onca emek verdikten sonra yaptığımız makyajın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını isteriz. Yapılan makyajın akmaması ve uzun süre kalıcı olabilmesi için makyaj sabitleyici spreykullanılması gerekir. Özellikle makyaj tazeleme imkanı olmayan bir ortamda bulunulacağı zaman mutlaka makyaj sabitleyici ürünlerden kullanılması gerekir. Bu yazımızda sizlerle evde makyaj sabitleyici sprey yapımı konusunun detaylarını paylaşacağız.

Makyaj Sabitleyici Sprey Ne İşe Yarar

Makyaj sabitleyici sprey sadece makyajınızın yüzünüzde bozulmadan kalmasını sağlamaz aynı zamanda makyajın daha güzel görünmesini sağlar. Makyajın daha güzel görünmesini sağlamak için aşağıdaki şekillerde makyaj sabitleyici kullanılmaktadır.

  • Yüze fondöten uygulamadan önce makyaj sabitleyici sprey sürebilirsiniz. Bu uygulama cildinizin daha kusursuz ve ışıltılı görünmesini sağlar.
  • Makyaj uygularken fazla kaçan pudra için de makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz. Fazla pudrayı emmesi için yüzünüze makyaj sabitleyici sprey uygulayabilirsiniz.
  • Daha kalıcı ve belirgin göz farı için makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz. Uygulama için göz farından önce kullanacağınız fırçanın üzerine makyaj sabitleyici sprey sıkın. Daha sonra gözlerinize istediğiniz şekilde far uygulaması yapabilirsiniz.

Herkesin hazırda kullanabileceği böyle bir ürün olmayabilir. Fakat isterseniz evde kendiniz doğal makyaj sabitleyici sprey yapabilirsiniz. Çok az ve oldukça ekonomik ve sağlıklı malzemelerle yapabileceğiniz bu makyaj sabitleyici sayesinde makyajınız dağılmadan, akmadan ve bozulmadan en özel anlarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Doğal makyaj sabitleyici sprey yapmak isteyenler için malzemeleri ve yapılışını veriyoruz….

Evde Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Doğal Sabitleyici Sprey Malzemeleri

  • 1 ölçek gliserin
  • 2 ölçek gül suyu
  • Birkaç damla zeytinyağı
  • Küçük bir sprey şişesi

Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

Sprey şişesinin içine belirtilen miktarda zeytinyağı, gül suyu ve gliserini koyduktan sonra güzelce çalkalayarak malzemelerin birbiriyle iyice karışmasını sağlayın. Yaptığınız doğal makyaj sabitleyici sprey kullanıma hazırdır.

Makyaj sabitleyici spreyi kullanacağınız zaman, her defasında güzelce çalkalayın ve gözlerinizi kapatarak 15 cm’lik bir mesafeden yüzünüze sıkın. Spreyinizi serin bir yerde muhafaza ettiğiniz taktirde 2 ay kadar bozulmadan saklayabilirsiniz.

Makyaj Sabitleyici Sprey makyaj yapmayı seven her bayan için gerekli bir üründür. Bu sayede ister iş hayatında ister özel yaşantınızda yapacağınız makyajın daha kalıcı olmasını sağlayabilir ve akmış makyaj gibi güzelliğinizi gölgeleyebilecek kötü durumlarla karşılaşmazsınız. Sizlere verdiğimiz tarif sayesinde evinizde doğal makyaj sabitleyici sprey yapabilir ve bu sayede siz de kusursuz makyajın tadını çıkarabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Porselen Makyaj Nedir yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir