Sivilceler için Pırasa Maskesi

Pırasa Maskesi

Sivilceler için pırasa maskesi, yapımı kolay ve cilt üzerinde harika etkiler meydana getiren bir cilt bakım uygulamasıdır. Doğal bakım uygulamaları arasında meyvelerle yapılan maskelerden başka sebzelerle de yapılan birçok  maske bulunmaktadır. Pırasa maskesi de sebze ile yapılan bu maskelerden birisidir. Çok kişi tarafından denenen ve etkisi görünen maskenin detaylarına gelin birlikte bakalım…

Sivilceler için Pırasa Maskesi

Pırasa maskesinin cilde faydaları nelerdir derseniz, pırasanın içerdiği B, C ve K vitaminlerinin cildi tıpkı bir porselen gibi pürüzsüz ve parlak bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. İçerdiği kükürt nedeni ile sivilce ve sivilce izlerinin de giderilmesinde son derece etkilidir. Sivilce maskeleri arasında en etkililerinden birisi olan pırasa maskesi evde kolaylıkla yapılıp, uygulanabilmesi bakımından da çok avantajlı olmaktadır.

Pırasa Maskesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pırasa
  • 1 kahve kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı süt

Pırasa Maskenin Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak bir bıçak yardımı ile pırasanın yeşil kısmı ile beyaz kısmını birbirinden ayırın. Maskesinin yapımında bize gerekli olan beyaz kısmıdır. Pırasanın beyazını mutfak robotundan geçirerek ezilmesini sağlayın. Daha sonra pırasayı cam bir kaseye alın, içine zeytinyağı ve sütü yavaş yavaş ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırladığınız malzemeyi 10 dakika kadar bekleterek dinlendirin. Daha sonra bir süzgece alın ve süzdüğünüz pırasa suyunu küçük bir kaba alıp buzdolabına kaldırın. Bunu gerektiği zaman cildinizi temizlemek için doğal bir tonik olarak kullanabilirsiniz. Süzgeçte kalan pırasa püresi maske için kullanacağımız malzemedir. Bunu yüzünüze güzelce yedirerek dairesel hareketlerle sürün, etki etmesi için  10 dakika kadar bekletin ve ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın. Son olarak nemlendirici kreminizi sürerek uygulamayı tamamlayın. Pırasa maskesi sivilce problemi olanlar tarafından haftada 1 kere uygulanabilir.

Sizlere verdiğimiz pırasa maskesi tarifi ile siz de kolay bir şekilde cildinize doğal bakım uygulayabilirsiniz. Böylece daha güzel ve sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Kağıt Maske Nasıl Kullanılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir