Pirinç Yutarak Zayıflama

Pirinç Yutarak Zayıflama

Pirinç yutarak zayıflama kilo sorunu yaşayan kişilerin uyguladıkları ilginç yöntemlerden birisidir. Kilo vermek için doğrudan etkisi olmamasına karşılık iştah kesme özelliğinden dolayı kilo vermeye yardımcı olan bu yöntem, zararlı değildir. Diyet uygulamalarında az tüketilmesi ya da hiç tüketilmemesi gereken pirinç ile uygulanan bu yöntemde çiğ pirinç kullanılıyor. Tıpkı sarımsak yutma yöntemi gibi uygulanan bu kilo vermeye yardımcı yöntemin detaylarını sizlere aktaracağız.

Pirinç Yutarak Zayıflama

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi tüm kilo sorunu yaşayanlar tarafından uygulanabilir. Bu yöntemi uygularken pirinçlerin çiğ olarak yutulması gerekir. Uygulayanların genellikle olumlu sonuç elde ettiği bu yöntem ile 2 ay gibi kısa sürede iştah kontrolü sağlayarak kilo vermek mümkün. Genel olarak 2 ay süresinde 8-14 kilo arasında zayıflamaya yardımcı olduğu konusunda bilgiler mevcut. Verilen kilo miktarı kişinin fazla kilo miktarına göre değişiklik göstereceği için kesin olarak bir bilgi verilmesi mümkün değildir.

Pirinç yutarak zayıflama yöntemini uygularken aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi, sağlıklı sonuç almak için önemlidir.

  • Pirinçlerin mutlaka çiğ olarak yutulması gerekir.
  • Pirinçlerin sabah saatlerinde yutulması tüm gün iştah kontrolünü sağlamaya yardımcı olacaktır.
  • Yöntemin 2 ay yani 60 süre ile uygulanması gerekir.
  • Pirinç sayısı ilk gün bir tane ile başlamalı. Sonraki 30 güne kadar her gün 1 adet artırarak devam etmesi gerekir. Kalan diğer 30 günde ise pirinç sayısını birer birer eksiltip uygulamaya son verilir.
  • Pirinç 1 bardak ılık su ile yutulmalı, ardından bir bardak daha ılık su içilmelidir.
  • 60 gün sonunda uygulamaya son verilmesi gerekir. Yeniden uygulanması için ez az 3 ay ara verilmesi gerekir. Aksi halde vücudunuz zarar görebilir, beslenme bozuklukları ile karşılaşabilirsiniz.
  • Pirinç yutma yöntemi zayıflamayı sağlamaz, sadece iştah keser. Bu yöntemi uygularken bol miktarda su tüketmek, öğünlere dikkat etmek önemlidir.
  • Kadınların özellikle adet dönemlerinde yaşadığı tatlı krizi için birebirdir.
  • Sürekli yemek yeme isteğini önlemek için etkilidir.

Yukarıda pirinç yutarak zayıflama yöntemi nedir cevabını yazımızda kısaca verdik. Sizde iştahınızdan dolayı sürekli kilo alıyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Kısa sürede iştahınızı keserek daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz ek olarak Pirinç Lapası Diyeti konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir