Tek Elle Bileklik Takma Yöntemleri
Pratik Bilgiler

Tek Elle Bileklik Takma Yöntemleri

Tek elle bileklik takma yöntemleri, tek başına aksesuarlarını takmakta zorlananlar için harika çözüm önerileridir. Bileklik yada künye olarak isimlendirilen bileğe takılan kopçalı takıları takmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler her evde bulunan yada bulunabilecek türden malzemeler olduğundan son derece pratiktir. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden bu pratik yöntemlere geçmek istiyoruz.

Tek Elle Bileklik Takma Yöntemleri

Tek el kullanarak bileğe takı takmak için farklı çok sayıda yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde bant, tel toka, ip yada ataç gibi malzemeler kullanılmaktadır. Her biri birbirinden pratik yöntemlerin detaylarını yazının devamında görebilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan yöntemleri tek tek incelemeye geçiyoruz.

Bant ile Bileklik Takma Yöntemi

Sadece tek el kullanarak bileklik takmak için en pratik yöntem bant yöntemidir. Hemen hemen her evde bulunan para bandı kullanarak çok basit bir şekilde bileklik takmak mümkündür. Uygulama için ilk olarak bilekliğin halkalı kısmını bileğinizin iç kısmına yerleştirin. Daha sonra sabitlemek için bandı yapıştırın. Bilekliği kolunuzda bir tur döndürün. Kancayı açıp sabitlediğiniz halka ile birleştirin. Ve sabitleme için kullandığınız bandı çıkarıp bilekliği kullanabilirsiniz.

Tel Toka ile Bileklik Takma Yöntemi

Tel toka kullanarak tek el ile bileklik takmak en popüler yöntemlerden birisidir. Bunun için ilk olarak bilekliğin halka kısmını tel tokaya geçirin. Ardından tel tokayı bileklik halkası altta kalacak şekilde avucunuza alın. Bileklik halkasını bileğinizin üzerine sabit olarak yerleştirin. Bunun için tokayı parmaklarınızla sıkıca tutun. Daha sonra bilekliği bir tur döndürüp halka ile kancayı birleştirin. Tel tokayı halka içinden dikkatlice çıkarıp bilekliğinizi kolunuzda görebilirsiniz.

Ataç ile Bileklik Takma Yöntemi

Pek çok pratik bilgi için kullanılan ataç, bileklik takmak için de kullanılmaktadır. Uygulama için bir adet atacı elinize alın. Ortasındaki kısmı aşağı doğru çekip her iki tarafı kanca şeklinde bir ataç elde edin. Atacın kancasına halkayı geçirin. Avucunuza atacı alıp bileklik halkası bileğinizin üzerine gelecek şekilde sabit tutun. Bileğinizin etrafından takıyı geçirip kancasını halka içinden geçirin. Atacı halka içinden çıkarıp işleme son verebilirsiniz.

İp ile Bileklik Takma Yöntemi

Bu yöntem için istediğiniz her hangi bir ipi kullanabilirsiniz. Uygulama için takının halka kısmına bir ip geçirin. İpi avucunuzda sıkıca tutun. Bilekliği bileğinizin etrafından döndürün. Kancayı halkaya yaklaştırıp takın. İpi dikkatlice çıkarıp işleme son verebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz yöntemlerden her hangi birini uygulayarak tel el ile bilekliğinizi takabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz diğer pratik bilgiler için Pratik Bilgiler kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir