Anneler Günü Hediye Fikirleri
Kendin Yap

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Anneler günü hediye fikirleri ile evde kendiniz birbirinden güzel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Her evde bulunan malzemeler ile hazırlanan bu hediyeleri annelerinize verip mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamında evde kolaylıkla yapılabilecek hediye fikirlerine yer verdik. Sizler de evde bulunan malzemelere göre bu hediye seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Anneler için çocuklarının hazırladıkları bütün hediyeler kıymetlidir. Ancak kendi elleri ile hazırladıkları hediyeler daha fazla kıymetlidir. Bu nedenle küçük de olsa annenize kendi elleriniz ile hediyeler hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden anneler günü için hediye fikirlerine geçmek istiyoruz.

Anneler Günü Kartı

Evde bir kağıt ve renkli kalemler var ise bu hediyeyi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kağıdı boydan ortadan ikiye katlayın. Daha sonra bir kere daha aynı şekilde katlayın. Kağıdın en son katlama yerinden bir katını kaldırın. Bu şekildeyken katlı olan kağıdın üzerine bir kalp yada istediğiniz her hangi bir desen çizin. Sonrasında kağıdı tamamen açın. Arada katlı kalıp boş olan kısma anneniz ile ilgili sözler yazıp resim yapın. Kağıdı yeniden ilk hali gibi katlayıp annenize hediye edebilirsiniz.

Oje ile Porselen Kupa Süsleme

Hem eğlenceli hem de herkesin yapabileceği bir hediye fikri de porselen kupa süslemedir. Bunun için düz renkli her hangi bir kupa kullanabilirsiniz Eğer evinizde kupa yok ise bardak, saksı, biblo gibi düz renkli diğer eşyaları da süsleyebilirsiniz. Porselen her hangi bir eşya yok ise cam olanlar için de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Süsleyeceğiniz hediyeye karar verdikten sonra hediyenin büyüklüğüne göre bir şekil çizin. Şekil olarak isterseniz kalp isterseniz yıldız yada farklı bir desen kullanabilirsiniz. Kağıda şekli çizdikten sonra makas ile kesin. Kağıdı çift taraflı bant ile eşya üzerine sabitleyin. İstediğiniz renkte ojeler ile kağıdın kenarından noktalama işlemi yapın. Bu şekilde kupanın belirli bir kısmını noktalar ile doldurun. Ojeler kuruyunca kağıdı üzerinden çıkarıp hediyenizi paketleyebilirsiniz.

Dil Çubukları ile Resim Çerçevesi Yapımı

Dil çubukları ve mıknatıslar ile hem kolay hem kullanışlı bir resim çerçevesi yapabilirsiniz. Bunun için renkli yada klasik 4 adet renkli dil çubuğu ve 8 adet mıknatıs gerekmektedir. Malzemeleri hazırladıktan sonra yapıştırma işlemi için sıcak silikon tabancası gereklidir. Resim çerçevesini hazırlamak için ilk olarak dil çubuklarını alt alta yerleştirin. Aynı hizaya getirin. Ardından iki adet mıknatısı belirli aralıklar ile bir adet dil çubuğuna silikon ile sabitleyin. Sonrasında sabit mıknatısların üzerine başka iki adet mıknatıs yerleştirin. Mıknatısları birbirini çekip tutacak şekilde yerleştirin. Bu hizayı bozmadan ikinci mıknatısların üzerine silikon ile dil çubuğunu yapıştırın. Aynı işlemi diğer mıknatıslar ve dil çubukları için de yapın.

Resim çerçevesini asmak için bir parça ipi dil çubuklarının arka kısmına sabitleyin. Resmi içine yerleştirmek için mıknatıslı iki dil çubuğunu mıknatısları yukarı gelecek şekilde yerleştirin. Mıknatısların üzerine gelecek şekilde resmi yerleştirin. Sonrasında diğer dil çubuklarını resim üzerine yerleştirip mıknatısların birbirini tutmasını sağlayın. Asma yerinden çerçevesi asıp kullanabilirsiniz.

Kağıttan Fiyonk Yüzük

Sadece iki parça renkli kağıt ve tutkal ile annenize harika bir yüzük hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir parça kağıda fiyonk şekli verilebilecek bir şekil çizip kesin. Ardından fiyonk şekline getirip kağıdı yapıştırın. Yüzük kısmı için başka bir parça kağıdı kare şeklinde kesin. Kareyi ince şerit olacak şekilde katlayın. Katladığınız bu uzun kağıdı parmağınıza göre ölçüp kesin. İki ucunu birbirine yapıştırıp yuvarlak yüzük haline getirin. Yapıştırma yerinin üzerine hazırladığınız fiyongu yapıştırıp yüzüğü tamamlayın. Eğer evinizde küçük boncuk varsa fiyongun ortasına küçük boncuk yerleştirebilirsiniz.

Kolay Kolye ve Kolay Bileklik

Anneler günü için en güzel hediye fikirlerinden birisi de kolay kolye ve bilekliktir. Evinizde bulunan boncuklar ve ipler ile bu iki takıyı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bileklik hazırlamak için yaklaşık 30 cm uzunluğunda bir ipe boncukları dizin. Boncukların kenarlarına düğüm atıp bilekliği tamamlayın. Kolye için ise 40 cm uzunluğunda ip kesin. İpleri boncuğa dizin. Kapama aparatlarını da takıp kolyeyi bitirin.

Yukarıda verdiğimiz hediye fikirlerinden istediklerinizi yapabilirsiniz. Diğer kendin yap çalışmaları için Kendin Yap kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir