Kürdan ile Mini Cımbız Yapımı

Kürdandan Mini Cımbız Yapımı

Kürdan ile mini cımbız yapımı ile sticker yada küçük taşları tutmak için bir araç hazırlayabilirsiniz. Az malzeme ile hazırlanan bu cımbızı kağıt bebek oyunlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde bulunan her hangi bir kağıt ve iki adet kürdan ile mini cımbız hazırlamak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kürdan ile Mini Cımbız Yapımı

Kürdan kullanarak cımbız hazırlamak son derece kolaydır. Bu yöntemi kullanarak minik çıkartmalar ve taşları tutmak için kendi cımbızınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çocukların oyunlarında da maşa yada Barbie bebekler için cımbız olabilir. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarına geçmek istiyoruz.

Mini Cımbız için Malzemeler

  • 2 adet kürdan
  • Bir parça kare kağıt
  • Yapıştırıcı
  • Bant
  • Makas

Mini Cımbız Nasıl Yapılır

Bu çalışma için her hangi bir parça kağıt kullanabilirsiniz. Kağıdın kenarlarını düz bir şekilde kesin. Kağıdın kürdanın boyunda olmasına dikkat edin. Ardından bir adet kürdanı kağıdın üzerine yerleştirin. Dikkatli şekilde kürdan ile birlikte kağıdı sarın. Bu sarma işleminde kağıdı oldukça sıkı sarmaya dikkat edin.

Kağıdın sonuna yaklaşınca kalan kısımlarına yapıştırıcı sürün. Bunun için tutkal, sıvı yapıştırıcı yada stick yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Yapıştırıcıyı kağıdın her yerine sürdükten sonra sarma işlemine devam edin. Sıkıca sardığınız kağıdın içinden kürdanı çıkarın.

Yapıştırıcı ıslak ise kurumasını ve kağıdın tamamen yapışmasını bekleyin. Sonrasında rulo şeklinde olan kağıdın tam orta noktasını işaretleyin. Bu işaret yerinden kağıdı ortadan ikiye katlayın. Bu katlama işlemini yaparken kağıdın ruloluğunu bozmamaya özen gösterin.

Kağıdı katladıktan sonra bir bant yardımı ile katlamayı sabitleyin. Rulo olan kağıdın üzerine bastırıp yassılaştırmadan bu işlemi yapın. Son olarak kürdanları katladığınız kağıdın iki tarafından rulo içine yerleştirin. Kürdanları mümkün olduğunca ileri ittirip sıkışmalarını sağlayın.

Hazırladığınız mini kürdanı isterseniz çıkartmalar ile süsleyebilirsiniz. Renkli cımbız hazırlamak isterseniz kürdanları keçeli kalem yada akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Eğer daha uzun ve biraz daha kalın cımbız isterseniz aynı çalışmayı çöp şiş çubukları ile yapabilirsiniz. Bunun için bir adet çöp işi çubuğunu ortadan ikiye kesin. Sonrasında kağıt ve bant yardımı ile aynı şekilde cımbızı hazırlayın.

Mini cımbız yapımı çalışmasının detaylarını kanalımızda yer alan videodan izleyebilirsiniz. Ayrıca benzer çalışmalar için Kendin Yap kategorimize de göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir